Як кропивничани дотримуються самоізоляції?

  • 26 трав. 2020 09:19
  • 1597
    • Новина Як кропивничани дотримуються самоізоляції? Ранкове місто. Кропивницький
     
    В Україні, 6 квітня, запустили мобільний додаток для контролю за дотриманням обсервації. Користувачі зобов'язані надсилати свої фото з геолокацією. Кропивничани, які прибули з-за кордону, розповіли журналістці "Первой Городской" про їхню самоізоляцію.
     
    - Я приїхав додому з Білорусі. Пішки пройшов білоруський кордон, а на українському поліціянти повідомили, щоб я шукав машину, яка може забрати мене до Києва, бо, як виявилося, пішки проходити кордон заборонено під час карантину. Довго не міг завантажити додаток "Дій вдома", тому що були проблеми з сім-карткою, але потім телефон запрацював. Знайомий довіз до Кропивницького і вже через декілька хвилин надійшло повідомлення: "Зробіть фотопідтверження вашого місцезнаходження". Сфотографувався, але з додатком були якісь проблеми і фотокартку було знищено. Я зрозумів, що сенсу далі витрачати свої сили немає, тому видалив додаток. Самоізоляція приблизно така: вранці роблю зарадку, п'ю каву на терасі, інколи з сім'єю їздимо в село до родичів. Ввечері читаю улюблену книжку "5 порад для пластичного хірурга" та інколи збираємося з друзями на дачі, - розповідає житель Кропивницького Сергій Лещенко.
     
    Самоізоляція для українців триває чотирнадцять днів. У цей період не дозволяється виходити на вулицю та контактувати з іншими людьми. 
    За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, якщо буде порушено режим карантину, а невикористання додатку, по суті, вважатиметься порушенням карантинного режиму. Штраф за порушення - від 17 до 34 тисяч гривень.
     
     
    - Я прилетіла з Індії, на кордоні обов'язково у всіх перевіряли додаток "Дій вдома". Прибувши у Кропивницький, я дотримувалася усіх правил карантину, але на третій день обсервації пішла відвідати бабусю. Спочатку надійшло повідомлення про те, що порушила умови карантину. Через двадцять хвилин подзвонив працівник поліції і сказав: 
    "Нам подзвонили зі столиці і повідомили, що ви порушили карантинний режим", а я відповіла: "Перепрошую, ви помилилися номером" і все. Наступні рази робила фото і йшла гуляти з друзями. Вдома допомагала батькам, вчилася, працювала в режимі онлайн. В останні дні самоізоляції додаток не працював, тому я не звертала на це уваги. В перший день "свободи" пішла в центр міста, бо сумувала за своїм "маленьким Парижем", - ділиться журналістка Христина Ковалевська.
     
     
    Зараз є три цільові аудиторії програми:
     
    ті, хто повернувся з інших країн і підлягають обсервації;
    ті, хто захворів і лікується вдома;
    ті, у кого підозрюють коронавірус.
     
     
     
    - Мене евакуювали з Іспанії ще в кінці березня. Тоді ще не був запроваджений додаток "Дій вдома". Нам просто повідимили в аеропорті "Boryspil", що треба відсидіти вдома 14 днів, але нас ніхто не контролював. На карантині я працював, кожного дня вигулював собаку, але ніколи не виходив без антисептика та маски, - каже Олександр Швець.
     
    Христина Ковалевська