Денис Монастирський: Люди вимагають безпеки, а безпека там, де є порядок

  • 27 жовт. 2022 10:00
  • 439
    • Новина Денис Монастирський: Люди вимагають безпеки, а безпека там, де є порядок Ранкове місто. Кропивницький
     
     
    Люди вимагають безпеки, а безпека там, де є порядок. На цьому наголосив Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський під час робочої поїздки на Кіровоградщину 26 жовтня. Він розповів про виклики, які країна-агресор демонструє через обстріли критичної інфраструктури та готовність системи МВС до роботи в умовах війни. 
     
    Денис Монастирський повідомив, що серед основних викликів найпотужнішими є обстріли енергетичної інфраструктури країни, адже на сьогодні жодна область не минула ракетних обстрілів і нападу дронів-шахідів. Водночас Міністр відзначив ефективність роботи сил ППО, які збивають до 90 відсотків дронів-камікадзе і більше половини ракет.
     
    - Це потужний удар не тільки по Україні, а по всій енергетичній системі Європи, оскільки у результаті ми вимушені припинити експорт електроенергії. Для ряду європейських країн це критична нестача енергії. Тому енергетична безпека України – це енергетична безпека Європи. А для нашої системи - це один із серйозних викликів, адже на місцях обстрілів працюють енергетики, наші піротехніки для того, щоби отримати доступ до мереж і повернути тепло і світло в будинки наших громадян, - зазначив він.
     
    Окрім того, Міністр нагадав, що за 8 місяців війни функції працівників системи МВС суттєво змінились. Наприклад, 80% військовослужбовців Нацгвардії задіяні у відсічі збройної агресії. Відтак до патрулювання в містах задіяні сили ТРО і добровольчі формування територіальних громад і військові.
     
    - Зріз публічного порядку можна побачити на блокпостах, де представники територіальної оборони і НГУ допомагають органам правопорядку в охороні безпеки. Коли після зачистки ЗСУ ми заходимо на деокуповані території, першими, кого бачать люди, – це Національна поліція. Там немає зв’язку, люди не мають інформації про своїх родичів, не можуть оформити документи, тому поліцейські заходять у кожний дім, роблять подворові обходи. Тобто люди вимагають безпеки, а безпека там, де є порядок, який забезпечують правоохоронці, - зазначив Денис Монастирський.
     
    Також очільник МВС повідомив, що на сьогодні в Україні зареєстровано майже 42 тисячі воєнних злочинів, із них близько 39 тисяч злочинів – Національна поліція. За статтею 438 Кримінального кодексу слідчі документують вбивства, ґвалтування, катування, насильницьку евакуацію, руйнування або пошкодження майна тощо.