Чи можна лікуватися у Кропивницькому без благодійності?

  • 3 лют. 2018 10:17
  • 1194
    • Новина Чи можна лікуватися у Кропивницькому без благодійності? Ранкове місто. Кропивницький
     
    Аналізи, процедури, обстеження... У більшості населення ці слова асоціюються з благодійними внесками. Інколи лікарі відмовляються обстежувати, поки не принесеш до нього папірець з позначкою «оплачено». Як виявляється, таке вимагання є абсолютно не законним. Благодійна допомога має надаватись добровільно.
     
    Благодійні внески залучаються в закладах охорони здоров’я відповідно до чинної постанови Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2000 року №1022 «Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування».
     
    Як зазначила під час прес–конференції керівниця управління охорони здоров’я Оксана Макарук, що пройшла в міськраді минулого тижня, в умовах бюджетного недофінансування за благодійні внески забезпечується харчування хворих та витратні матеріали для проведення лабораторних досліджень; придбання медикаментів для установ та забезпечення функціонування закладів у цілому (вивіз сміття, утримання приміщень в чистоті, сплата послуг за телекомунікації, придбання бензину для виїзду санітарного транспорту) тощо.
     
    — В жодному разі не дозволяйте вимагання благодійних внесків. Якщо є такі факти в медичних закладах, повідомляйте про них управлінню охорони здоров’я, і ми боротимемося і намагатимемося не допускати такої ганебної практики в майбутньому, — закликала керівниця медицини Кропивницького Оксана Макарук під час прес–конференції.
     
    Головна медикиня порадила фіксувати докази цих випадків, щоб потім було легше притягнути до відповідальності лікарів–вимагателів. Це може бути фото–, відеофіксація або запис на диктофон. Після службового розслідування за ці дії людину буде притягнуто до дисциплінарної відповідальності або звільнено. Повідомляти про ці випадки можна за телефоном 22–94–84.
     
    За офіційними звітами, на території закладів охорони здоров’я Кропивницького протягом 2017 року залучено благодійних внесків на суму 23 мільйони гривень. З них на придбання медикаментів спрямовано понад шість мільйонів гривень, на оплату продуктів харчування 64 тисячі гривень, на оплату комунальних послуг та енергоносіїв понад 25 тисяч гривень, на оплату телефону та телекомунікацій спрямовано майже 1,5 мільйона гривень. На придбання предметів, матеріалів, обладнання та різного інвентаря було витрачено понад три мільйони гривень. Близько половини загальної суми були отримані у негрошовій формі. Серед отриманого було і обладнання для гемодіалізу.
     
    Дмитро Семенюк 
     
    Нагадаємо: До Кропивницького надійшли вакцини від кору