«Це був перший стук до мого серця…» Психолог Світлана Медяник про поклик професії

  • 29 серп. 2018 15:35
  • 1150
    • Новина «Це був перший стук до мого серця…» Психолог Світлана Медяник про поклик професії Ранкове місто. Кропивницький
                        
    Світлана Медяник — практичний психолог із Світловодська, що на Кіровоградщині, волонтерка, яка працює з дітьми, з учасниками бойових дій на сході країни та сім’ями переселенців. 
     
    Бажання допомагати людям та пізнати внутрішній світ людини у неї з’явилося ще у шкільні роки.
     
    — У нашій школі вчителька зарубіжної літератури паралельно навчалася на факультеті психології. Одного разу вона приїхала з курсів та почала дуже цікаво розповідати про одне із направлень психології, яке називається гештальт-терапія. Для мене це тоді стало якимось одкровенням, чимось незвичайним та безмежно цікавим. Я розуміла, що там є щось таке, чого не всі люди розуміють. І мені дуже захотілося цю науку самій збагнути. Це був найперший стук до мого серця, — згадує Світлана.
     
    Після закінчення 11-ти класів наша героїня планувала вступити до інституту, але батьки не підтримали мрію доньки.
     
    — Вони запропонували мені йти на всі чотири сторони. Я залишилися без підтримки і змушена була піти навчатися до училища, щоб здобути професію кухаря. Після першого курсу пішла працювати, аби заробити грошей для навчання на психолога. Проте з часом я зрозуміла, що тих коштів, які я заробляю, ледь вистачає на проживання, — говорить жінка.
     
    Закінчивши другий курс училища, майбутня психологиня вирушила за кордон заробляти гроші для навчання. 
    — Я порахувала, скільки мені потрібно працювати, щоб заробити достатню кількість коштів для оплати за весь курс навчання. Проте і тут сталося не так, як гадалося. Коли я повернулася в Україну з необхідною сумою, з’ясувалося, що курс гривні впав. Ті кошти, що я привезла, виявилися мізером. Їх вистачило лише на перший курс, — ділиться пройденими труднощами психологиння.
     
    На сьогодні Світлана — практикуючий психолог із вищою освітою та купою різних сертифікатів. Її направлення — це арт-терапія.
     
    — Я займаюся з дошкільнятами, розвиваю їхні психічні процеси, працюю з їхньою тривожністю. До мене також приходять особливі маленькі мешканці міста: з мінімальними мозковими дисфункціями, з ДЦП та синдромом Дауна. Цього року я працюватиму з шестилітками по підготовці до школи, — розповідає Світлана Медяник.
     
    Окрім своєї основної роботи, наша героїня займається волонтерською діяльністю у громадській організації «Голубка». Психологиня працює з сім’ями переселенців, учасниками бойових дій на Донбасі та їхніми дружинами. Разом із організаторами проводить сімейні вечори, де зосереджується увага на цінності сім’ї, сімейних відносин, підтримки один одного в тяжкі хвилини.
     
    Найдивовижніший випадок, який найбільше запам’ятався Світлані за час її кар’єри, — це робота з хлопчиком із розладом аутистичного спектру.
     
    — Нещодавно до мене звернулася мама цього хлопчика. У Кропивницькому лікарі їм запропонували шукати психолога та розробляти спеціальну програму, щоб працювати з цією дитиною. Мама спочатку поїхала до Кременчука, а там вже її направили до мене. Ми розробили таку програму й почали працювати. За три місяці були перші позитивні зрушення. Лікарі Кропивницького підтвердили, що результати дійсно є, та ще й дивувалися цьому, — з гордістю розповідає Світлана.
     
    Проте у своїй роботі психологині доводилося часто зустрічатися з неосвіченістю та нерозумінням батьків. Деякі родичі, стикаючись з певними проблемами своїх дітей, інколи навіть не розуміють, що то проблема.
     
    — Коли я працювала у садочку, був випадок із дитиною шести років, яка дозволяла собі ображати інших словами, робити недобрі вчинки, кусати чи бити дітей. Я вирішила поговорити про це з її мамою. Проте та відповіла, що така поведінка — це нормально, і вона в дитинстві так само поводилася. Попросила більше до неї не чіплятися. Тобто деякі батьки просто не розуміють, що потрібно щось змінювати, аби дитині краще жилося, — нарікає Світлана.
     
    Найближчим часом жінка планує організувати колективну роботу з дітками з розвитком аутистичного спектру. Але для цього необхідне спеціальне обладнання. 
    Я намагалася здобути кошти, подавши на грант, але не вийшло. За моїми підрахунками таке обладнання коштує близько 20 тисяч гривень, але ця сума для нашого міста занадто велика, — додає Світлана.
     
    Втім, психологиня мріє зареєструвати власне підприємство та більше працювати з людьми, аби допомогти їм пізнати себе та свій внутрішній світ.
     
    Аліна Кулик 
     
    Нагадаємо: Як творчість допомагає донецькій родині пережити втрату рідного дому