Буковель дарує Натхнення

  • 1 жовт. 2018 20:06
  • 1969
    • Новина Буковель дарує Натхнення Ранкове місто. Кропивницький
     
    Аж два редакційних колективи з Кропивницького стали лауреатами медіа-фестивалю «Буковель Натхнення», який проходив 20 — 23 вересня на Івано-Франківщині. Це потужний творчий форум, який організували Український журналістський фонд під керуванням Людмили Ольховської та народний депутат Олександр Шевченко, і в якому взяли участь 200 медійників з усієї України. 
     
    Це перше на моїй пам’яті вітчизняне зібрання такого розмаху й масштабу, причому не лише за формою, а й за змістом. Воно об’єднало працівників друкованих та інтернет-ЗМІ, блогерів, радійників, телевізійників, молодих і досвідчених, початківців і ветеранів, а також представників двох фахових фундацій — Національної спілки журналістів та згаданого вище Журфонду. Як писав поет, «красиве і корисне» переплелися крильми, наповнивши простір енергією творення, радості, позитиву.
     
    Протягом чотирьох днів на знаменитому гірськолижному курорті відбувались захоплюючі подорожі, обмін досвідом і думками, корисні дискусії та майстер-класи, повне занурення в атмосферу творчості, драйву, релаксу, позитиву й конструктиву. Кожна хвилина фестивалю була наповнена до країв: круглі столи «Благодійність як тема і як журналістська акція», «Війна на сході як виклик для української журналістики», творча зустріч із переможцем конкурсу НСЖУ та генералом-розвідником Василем Богданом, практикуми «Як не згоріти на роботі й де шукати натхнення», «Мультимедіа для сайтів і газет», «У чому переваги та сила об’єднання журналістів», круглі столи «Практика підготовки матеріалів про збройний конфлікт на сході України», тренінги про майбутнє ЗМІ, літературні вітальні, майстер-класи з кулінарії, малювання, парфумерії… А також неформальне спілкування один з одним та з організаторами, конкурси караоке, танці, екскурсії Карпатами та навіть грибне «полювання». Словом, це була унікальна можливість вдихнути на повні груди свіжого повітря та набратися наснаги на цілий рік.
     
     
    Не обійшлося й без ложки дьогтю. Так, у перший день фестивалю його гості стали свідками обшуків на курорті Буковель, які проводили невідомі в масках. На своїй сторінці у соцмережі нардеп Олександр Шевченко зазначив, що обшуки проводять також у дорожній компанії ПБС в Івано-Франківську «…з виламуванням дверей, взяттям в заручники працівників підприємств». Згодом під час неформального спілкування він назвав ці дії спробою політичної розправи та пообіцяв неодмінно назвати імена замовників.
     
     
    Цей епізод затьмарив радість не лише двохсот українських журналістів, а й інших відпочивальників, у тому числі дітей з ДЦП, волонтерів, атовців та ще кількох тисяч відпочивальників. Утім, в учасників свята вистачило мудрості зберегти душевні сили й не стати заручниками ситуації. Всі розуміли, що напередодні прийдешніх виборів можливо всяке, і продовжували насолоджуватись життям…
     
    Кульмінацією фестивалю стало нагородження переможців конкурсу «Поспішай творити добро», який тривав протягом п’яти місяців за підтримки благодійного фонду Олександра Шевченка й долучив до висвітлення теми благодійності майже півсотні редакцій. Серед тих, хто писав про благодійників та їхні добрі справи, була й наша газета. Старання доброчинців та журналістів, які зробили їхні справи відомими на весь світ, не залишились непоміченими. Переможці отримали від організаторів сертифікати на відпочинок у Буковелі!
     
     
    Так, сайт «Утренний город» здобув друге місце у номінації «Електронні ЗМІ». Такий же приз отримала редакція газети «Народне слово» з Кропивницького. Відтак одразу два видання з Кіровоградщини стали першими щасливчиками, які вибороли Довгий вікенд на відпочинок у Буковелі для чотирьох представників редакції.
    Втім, організатори пообіцяли творче змагання продовжити й у наступному році та навіть збагатити тематичну програму журналістських конкурсів. Тож вітаємо переможців і бажаємо перемог усім учасникам! До зустрічі в Буковелі!
     
    Фото: 
    Микола Комаровський
     
    Нагадаємо: Як я відвідала Америку. Розповідає студентка київського вишу