Знаю, що залишилося трохи, і я скажу туберкульозу: "прощавай"

22 июня 2020 10:03 0 566 Здоровье, красота
Знаю, що залишилося трохи, і я скажу туберкульозу: "прощавай"
 
Коли Степан дізнався про свою хворобу, втратив усе – дружину, роботу, друзів. Та головне – не втратив себе. 
 
- Я збирався офіційно влаштовуватися на роботу. Треба було лише пройти медичне обстеження. Я швиденько в лікарню – одного лікаря пройшов, іншого. Все йшло чудово, допоки я не зробив флюрограму. Лікар мене покликав до себе і сказав: 
 
- Ви знаєте, юначе, у вас туберкульоз. Негайно розпочніть лікування, якщо не хочете втратити життя. 
 
Що в ці секунди зі мною відбулося, не передати. Я собі будую плани, а тут раптом тобі кажуть про таку хворобу. Це при тому, що жодних симптомів, які б указували на туберкульоз, у мене не було – ні підвищення температури, ні слабкості, ні кашлю! Я одразу хотів щось із собою зробити. Думав, що не зможу жити з туберкульозом, що помру. Не знаю звідки в мене взялися сили, та я дійшов додому. Найперше сказав дружині і чекав підтримки. Але буквально через кілька днів вона мене залишила і швидко знайшла собі іншого. Мене підтримала мама, якій я зараз щиро вдячний, яка не дозволила мені тоді вкоротити життя, - 32-річний Степан ділиться своїми відчуттями, додаючи, що працював і водієм, і охоронцем.
 
Чоловік пройшов лікування у протитуберкульозній обласній лікарні. Коли пройшов лікування, не виділяв паличку Коха і був безпечний для суспільства, лікування продовжив амбулаторно. Соціальна працівниця проєкту "100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині" Анна Коваленко здійснює медико-соціально-психологічний супровід клієнта. 
 
- Я щоденно доставляю Степану додому протитуберкульозні препарати та контролюю їх прийом. У нього мультирезистентний туберкульоз, тож лікування активної фази ще триватиме чотири місяці, опісля – підтримувальна фаза. Степан відповідальний до свого здоров’я, хоче одужати, тому перебоїв у прийомів ліків немає, - розповідає Анна Коваленко.
 
Чоловік каже, що хоче працювати, проте зараз не дозволяє хвороба.
 
- Я знаю, що залишилося трохи, і я скажу туберкульозу: "прощавай". І я піду працювати, зароблятиму кошти, відчуватиму себе реалізованим, - розповідає Степан. 
Семененко Вікторія
 
МЕРЕЖА
25006, Україна, м. Кропивницький, e-mail: kovlgv@ukr.net
вул.Преображенська,2, офіс № 610-613
тел./факс: (0522) 24-69-04http://lzv.kr.ua
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий