У вінок пам`яті

22 апр 2019 11:34 0 712 Искусство, литература
У вінок пам`яті
 
  «Слово не сорочка, а душу гріє» — його афористичний автограф
 
У квітні у Віктора Близнеця день народження  — абрикосовий, натхненний…  Часто ми з літераторами бували у його Першотравенці й Володимирівці, встановлювали меморіальну дошку на школі, саджали біля неї вишневу алею, слухали Івана Прядуна, керівника Компаніївської літстудії «Вершники», ініціатора створення музею Близнеця. Мої «євшанівці» їздили на літгастролі до «вершників», мріяли й писали про пам’ятник Віктору Близнецю. Нема ні пам’ятника, ні вчителя й поета, члена «Степу» І. Прядуна. Але озивається пам’ять моя разом із цвітом абрикос.
 
…Минуло 60 років із дня близнецевої першої публікації і 40 років з дня першої моєї рецензії на його книжку «Як народжується стежка». Це однойменне оповідання надихнуло мене у 80-ті рр. ініціювати назву літсторінки  у «Кіровоградській правді». Тепер після великої перерви «Стежина» виходить в «Первой городской газете». Відтоді я опублікувала більше десятка статей, спогадів, рецензій і репортажів про життя і творчість письменника.
 
У 1987 р. мій спогад про В.Близнеця з назвою «Слово не сорочка, а душу гріє» надрукували у книзі «Як звук павутинки». Такий вдячний автограф за мою дилетантську критику залишив він в час знайомства на одній із своїх подарованих книг. Три роки тому цей його афоризм став назвою моєї першої електронної книги, де зібрані публіцистичні статті, рецензії й відгуки на книги за 1976 — 2016 рр. Увійшло туди й вибране про Віктора Близнеця, опубліковане, крім обласних газет, у «Голосі України», «Літературній Україні», «Книжном обозрении» (Москва).
 
У фондах літературно-меморіального музею І.К.Карпенка-Карого є чимало цікавих експонатів. Кілька років тому до 80-річчя письменника музей організував дуже цікаву виставку дитячих малюнків, які ілюстрували твори славного земляка. А недавно додав у вінок пам’яті про В.Близнеця симпатичний буклет «Чистий голос совісті» (до 85-річчя від дня народження письменника). Ємкий, науково-популярний текст створила старший науковий співробітник Тетяна Ревва. А вдале дизайнерське та художнє оформлення здійснив заслужений художник України, теж музейник Андрій Надєждін. Цікаву інформацію про життя і творчість лауреата літературної премії імені Лесі Українки (посмертно) Віктора Близнеця дають кольорові фоторепродукції обкладинок його книг та окремих видань періодики. 10 чорно-білих фотографій із фондів музею за період  50-70-х років минулого століття роблять живим письменника, пам’ять про якого з роками оновлюється. 
 
У 2003 році з нагоди 70-річчя від дня народження Віктора Семеновича Міжнародний освітній фонд ім. Ярослава Мудрого започаткував літературну премію «Звук павутинки» імені Віктора Близнеця (за найкращі твори для дітей).
Антоніна Корінь
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий