Як поводитися в громадському транспорті

13 окт 2020 13:59 0 263 Быт, кулинария
Як поводитися в громадському транспорті
 
Скупчення людей у замкненому просторі громадського транспорту завжди означає ситуацію підвищеного ризику. Тож існують певні правила: 
 
Уникайте в темний час доби безлюдних зупинок. Очікуючи на громадський транспорт, варто стояти на добре освітленому місці поряд з іншими людьми. 
Коли транспорт підходить, не намагайтесь стати в першому ряду: вас можуть виштовхнути під колеса.  
Якщо транспорт їздить з великими проміжками, то запам'ятайте розклад, щоб не стояти на зупинці занадто довго.
Не засинайте під час руху, щоб не травмуватися при різкому гальмуванні або маневрі. 
Не притуляйтесь до дверей, за можливості уникайте поїздки на сходах.
 
Тримайте свої речі на видноті. Не задивляйтеся у вікно, якщо на підлозі стоїть ваша сумка або валіза. Найкраще тримати речі на колінах або притуливши до стінки.
 
Пам'ятайте, що в громадському транспорті дуже зручно діяти кишеньковим злодіям, а їхнє улюблене місце – у проходах та на сходах біля дверей. Якщо є можливість, то користуйтесь проїзним квитком: він рятує від додаткового пересування салоном.
 
Якщо проїзні документи перевіряє контролер, то не соромтесь і самі перевірити документи контролера. Служба контролю підтверджує, що щодня десятки молодих людей поповнюють свій бюджет під виглядом ревізорів. 
 
 Уникайте порожніх автобусів і тролейбусів. Якщо усе ж випадає їхати пізно, то сідати краще біля водія, причому не біля вікна, а ближче до проходу, щоб до вас незручно було підсісти. Якщо ж, незважаючи на це, підозрілий незнайомець хоче сісти поруч, то пропустіть його до вікна або пересядьте.
 
Жінкам рекомендовано сідати поруч з іншими жінками. А якщо в салон увійшов явно розв'язний пасажир, то необхідно відвернути обличчя і не зустрічатись з ним очима. 
 
При поїздках у таксі варто не занадто багато розповідати про себе водієві, особливо про добробут і розпорядок дня. Якщо ви садите в машину родича чи знайомого, то поговоріть з водієм, подивіться на номер машини (так, щоб це бачив водій), а родичеві чи знайомому скажіть: "Приїдеш – зателефонуй!" Жінкам рекомендовано в темний час доби, приїхавши до під'їзду, попросити водія трохи почекати, поки ви не ввійдете в будинок. Уникайте сідати в машини, де вже є пасажир. 
 
При поїздках в електричці у вечірній час сідайте в перший вагон або в такий (як це буває на деяких маршрутах), де традиційно збираються постійні пасажири (наприклад, у третій або передостанній). Якщо ви побоюєтеся хуліганів, то сідайте ближче до пульта виклику поліції або на крайній випадок до стоп-крана (він знаходиться в тамбурі). Проте стояти в тамбурі, у проходах і палити там не рекомендовано. Якщо у вагоні, куди ви уже ввійшли, виявили п'яну компанію, то спокійно проходьте далі в інший вагон електропоїзда. Не відповідайте на репліки, не зустрічайтеся очима з розв'язними пасажирами. Будьте готові до опору, але не показуйте переляку або роздратування, будьте зовнішньо байдужі.
 
Якщо на зупинці разом з вами вийшла особа або група осіб, що загрожують вам, відразу зверніться до касира, чергового на станції або працівника поліції. Попросіть зв'язатися з поліцією, назвіть прикмети тих, хто погрожував, не йдіть зі станції, поки не переконаєтесь, що вам ніщо не загрожує. Якщо є можливість – зателефонуйте (або попросіть це зробити  робітника станції), щоб вас зустріли. 
 
 
Що робити, якщо в салоні пожежа
 
1. Негайно повідомте про це водієві, не забувайте, що його увага зосереджена на дорозі.  
 
2. Відчиніть двері кнопкою аварійного відкриття дверей. Якщо це не вдасться зробити, а салон наповнюється димом, то розбийте бокові вікна (тримаючись за поруччя, вдарте обома ногами в куток скла вікна) або відчиніть їх як аварійні виходи згідно з інструкцією (наприклад, за допомогою спеціально вмонтованого шнура). 
 
3. Самі гасіть полум’я за допомогою вогнегасника, якщо він є в салоні, або накривши верхнім одягом осередок загоряння.
 
4. Як і при будь-якій пожежі, у громадському транспорті треба всіма способами боротися з панікою, рятувати передусім дітей і тих, хто не може сам про себе подбати. Не стійте біля дверей, якщо там тиснява, краще вибийте вікно. Захистіть рот і ніс хусткою, шарфом, рукавом, полою куртки від диму: перша небезпека при такій пожежі – отруйні гази від пластику (інколи достатньо декількох вдихів, щоб знепритомніти).
 
5. Вибравшись із транспортного засобу, що горить, відразу ж починайте допомагати іншим. При цьому будьте обережні з металевими частинами: вони можуть виявитися під напругою через обгорілу ізоляцію. 
НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий