Чим відрізняється коронавірус від звичайної ГРВІ і грипу?

23 марта 2020 13:07 1 1003 Здоровье, красота
Чим відрізняється коронавірус від звичайної  ГРВІ і грипу?
 
Більшість людей, що хворіють на новий коронавірус, переносять його, як звичайний ГРВІ. Власне, ця хвороба і є ГРВІ, але викликана невідомим раніше збудником.
 
Щотижня в Україні реєструється понад 200 тисяч випадків ГРВІ та грипу. Тож, якщо ви відчуваєте симптоми респіраторної інфекції, ймовірність того, що у вас звичайна ГРВІ, значно вища.
 
Нова коронавірусна інфекція COVID-19 і грип мають схожу клінічну картину. В обох випадках розвивається респіраторне захворювання, що може мати як легкий перебіг, так і важку форму і навіть призвести до смерті.
 
Новий коронавірус SARS-CoV-2 і віруси грипу передаються краплинним шляхом. Тому запобігти поширенню інфекції допоможуть такі заходи, як гігієна рук і дотримання етикету кашлю: руки треба мити з милом, часто і ретельно, а кашляти і чхати слід у згин ліктя або в одноразову серветку, яку слід негайно викинути у закритий смітник.
 
Послідовний інтервал для COVID-19 оцінюють у 5-6 днів, а для вірусів грипу він становить 3 дні. Це означає, що грип може поширюватися швидше, ніж COVID-19.
 
Передбачається, що інфікована вірусом SARS-CoV-2 людина може заразити від 2 до 2,5 осіб, — це більше, порівняно з грипом. Проте, оцінки як SARS-CoV-2, так і вірусів грипу дуже контекстні та специфічні для часу, що ускладнює прямі порівняння.
 
Діти є важливими факторами передавання вірусу грипу в суспільстві. Для вірусу SARS-CoV-2 початкові дані показують, що діти інфікуються рідше, ніж дорослі, і частота випадків у віковій групі до 19 років є низькою.
 
Попередні дані, отримані в КНР, показують, що діти заражаються від дорослих, а не навпаки.
 
Відома наразі інформація свідчить про те, що смертність внаслідок COVID-19 є вищою від рівня смертності грипу, особливо сезонного.
 
Незважаючи на те, що в КНР здійснюють клінічні випробування лікарських засобів і розробляють понад 20 вакцин від COVID-19, ще немає ліцензованих вакцин або терапевтичних засобів.
 
Водночас існують противірусні препарати і вакцини для захисту від грипу.
 
 
Комментарии
Author avatarОлечка Слаквич15 апр. 2020 г., 16:19:23

Мене направили на консультацію терапевта https://medikom.ua/terapiya-kiev/ з підозрою на пневмонію. Це приватна клініка, не потрібно сидіти під кабінетом, все по часу, але з такою ситуацією в світі краще по максимуму убезпечитися від контактів. Тут звичайно, і рентген зробила, і аналізи здала, і на консультацію сходила для уточнення діагнозу. Виявилася таки пневмонія, але не вірусна, бактеріалка. Зараз потрібно сидіти вдома, лікуватися і боятися додавання коронавируса. Попало ж мене ((((.

Оставить комментарий