Дії при снігових заметах

10 янв 2022 09:29 0 480 Быт, кулинария, традиции
Дії при снігових заметах
 
Снігопади впливають на господарську діяльність, особливо в сільській місцевості. Негативний вплив цього явища ускладнюється хуртовинами, сніговими буранами, при яких різко погіршується видимість і транспортне сполучення як у містах, так і між містами області.
 
Випадання снігу з дощем при низькій температурі й ураганному вітрі створює умови для обледеніння ліній електропередач, зв'язку, а також покрівель споруд, опор і конструкцій, що дуже часто призводить до їх пошкодження.
 
З оголошенням штормового попередження про можливі снігові замети необхідно обмежити пересування, особливо на власному транспорті, створити необхідний запас продуктів, води й палива, особливо в сільській місцевості. Приготувати свічки та гасові лампи (вони знадобляться при раптовому припиненні електропостачання). Заготовити в необхідній кількості корм та воду для тварин. Лише у виняткових випадках виходьте з будинків. Не виходьте поодинці. Повідомте членам родини або сусідам, куди ви йдете й коли повернетеся. За таких погодних умов, перебуваючи на вулиці, остерігайтесь частин конструкцій та предметів, які нависають на будівлях, поламаних дерев, обірваних дротів та ліній електромереж, розбитого скла та інших джерел небезпеки.
 
Якщо ви втратили орієнтацію, пересуваючись пішки поза населеним пунктом, то зайдіть у перший будинок, що трапиться, уточніть місцезнаходження й за можливості дочекайтеся закінчення заметілі там. Якщо вас полишають сили, то шукайте укриття й залишайтеся в ньому. Будьте уважними й обережними при контактах з незнайомими людьми, тому що під час стихійних лих різко зростає кількість крадіжок та інших злочинів.
 
Особливо небезпечні снігові замети для людей, яких негода застала в дорозі – далеко від людського житла. В автомобілі можна рухатися тільки центральними дорогами або по шосе. Занесені снігом шляхи, втрата видимості викликають повне дезорієнтування на місцевості. Якщо ви перебуваєте в автомобілі під час сильного снігопаду, то не слід намагатись перебороти снігові замети. Необхідно зупинитись, закрити двигун з боку радіатора. Якщо є можливість, автомобіль треба поставити двигуном до вітру. Періодично потрібно виходити з машини, розгрібати сніг, щоб машину не занесло ним. Крім того, не занесений снігом автомобіль – хороший орієнтир для пошукової групи. Двигун автомобіля необхідно періодично прогрівати. При прогріванні двигуна важливо не допускати надходження в кабіну (салон) вихлопних газів, слідкувати, щоб вихлопну трубу не завалював сніг. Якщо в біду разом потрапило декілька осіб, то потрібно зібратися разом і використовувати один автомобіль для укриття, з інших машин необхідно злити воду. У жодному випадкові не можна покидати укриття – автомобіль. У сильний снігопад орієнтири, які здаються надійними з першого погляду, через декілька метрів можуть бути загублені.
 
Не відходьте від машини за межі видимості. Повідомте за можливості телефоном про своє місцезнаходження рятувальникам або родичам, які зможуть організувати ваш пошук і порятунок. Зупинившись на дорозі, подайте сигнал тривоги переривчастими гудками, повісьте яскраву тканину на антену, чекайте допомоги в автомобілі. Не панікуйте. Якщо з вами діти, то приділяйте їм якомога більше уваги, відволікайте від думок про небезпеку. Робіть усе можливе, щоб не допустити переохолодження.
 
Населенню під час снігових заметів потрібно бути готовим для проведення рятувальних робіт: розшуку заметених снігом людей і сільськогосподарських тварин; надання першої домедичної допомоги й розчищення снігових заметів на дорогах, вулицях, навколо тваринницьких ферм і виробничих будівель, ліквідації аварій на комунальних та енергетичних мережах.
 
НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий