Ловіть момент: усе медичне

3 июня 2020 16:07 0 477 Здоровье, красота
Ловіть момент: усе медичне
 
Для читачів «Первой городской газеты» презентуємо літературу, яка нещодавно надійшла до відділу документів з питань медицини та охорони здоров’я обласної універсальної бібліотеки ім. Д.І.Чижевського. 
 
Так, у монографії «Керування тривалістю життя людини»: Львів, 2019, автор В.Ніконець, уперше викладено Всесвітні закони розуму і троїсту закономірність, які складають основу тривалості життя людини. Велика  кількість вміщених у виданні афоризмів і висловів відомих філософів, письменників і вчених може бути використана кожною людиною для планування довголіття і керування тривалістю життя.
 
Посібник «Комунікативні навички в медицині»; автор Н.Галіяш, Тернопіль, 2019, призначений для студентів медичних закладів усіх рівнів акредитації, практична робота яких передбачає спілкування з пацієнтами, а також буде корисною і для практичних лікарів. 
 
Автор навчального посібника «Українська мова для студентів-іноземців медичного профілю» А.А.Силка, Суми, 2019, поставила за мету допомогти студентам у вивченні української мови як для вирішення навчальних завдань, так і для задоволення інших соціально-культурних потреб, пов’язаних з адаптацією в реальній мовній ситуації країни, в якій вони навчаються.
 
Звертаємо увагу студентів на наступні видання, а саме «Анестезіологія, інтенсивна терапія та невідкладні стани»: навчальний посібник, Суми, 2019 рік. У ньому зосереджені навчальні плани МОЗ України та програми спеціалізації (інтернатури) випускників вищих медичних закладів освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації зі спеціальностей «Анестезіологія та інтенсивна терапія» та «Медицина невідкладних станів», навчання інтернів на відповідних кафедрах та стажування в базових установах охорони здоров’я. 
 
 
«Психіатрія та наркологія в загальній медичній практиці», Київ, 2019, вказує на важливість вивчення психіатрії в курсі медичної освіти з огляду на те, що на лікарів загальної практики припадає найбільша частина первинних звернень пацієнтів із психічними розладами. Висвітлено основи вітчизняного законодавства в галузі психіатрії та організації надання психіатричної і медико-психологічної допомоги особам із різними видами психічних та поведінкових розладів.
 
«Практична мікробіологія»: посібник, Тернопіль, 2019, – для студентів медичних факультетів вищих навчальних закладів ІV рівня акредитації. Матеріали посібника подано відповідно до навчальних програм з курсу мікробіології, імунології, вірусології.
 
Для студентів медичних коледжів, училищ та інститутів медсестринства у їхній практичній роботі призначені навчальні посібники: «Практикум з анатомії», Н.Л.Павлик, К., 2019; «Практикум з акушерства», А.А.Бачинська, К., 2019; «Практикум з гінекології», Н.М.Валавіна, К., 2019.
 
Для студентів медичних закладів вищої освіти, а також для лікарів-інтернів, клінічних ординаторів, аспірантів та інших спеціалістів буде цікавим навчально-методичний посібник «Психіатрія та наркологія», К., 2019 р., та навчальний посібник А. М.Васько «Засоби захисту організму від дії іонізувального випромінювання», – К., 2019.
«Лікарські рослини у військовій медицині», – К., 2019, – навчальний посібник для військових лікарів-практиків, фахівців фармацевтичного профілю, військових провізорів. У цьому виданні відображено сучасні аспекти нетрадиційних методів у військовій медицині, загальні положення сучасної фітотерапії, принципи добору рослин і комбінацій компонентів у зборах, особливості їх практичного застосування. 
 
Як почалися ми – дізнаємося з книги «Подорож людини: генетична одіссея»: Спенсер Веллз; пер. з англ. Н. Гоїн, – Харків, 2019. Генетик та антрополог цікаво та захопливо розповідає про надзвичайну подорож з Африки до віддалених куточків Землі, від появи найперших повністю сучасних людей до наших днів. 
 
Я.Адлер – доктор медичних наук, відомий німецький дерматолог, експерт з питання охорони здоров’я, авторка бестселера «Зовнішня історія. Що приховує шкіра?» пропонує до уваги читачів ще одну книгу – «Внутрішня історія. Про це не говорять», Харків, 2019. Вона також стала бестселером. 
 
І ще одне видання хочеться проанонсувати: Є.Баглик «Фейсбілдинг: краса й молодість обличчя», Харків, 2019. Фейсбілдинг – доступний, природний, ефективний, безпечний спосіб збереження молодості обличчя. Автор – засновниця Міжнародної школи фейсбілдингу та кваліфікований тренер дає поради, як завжди залишатися гарною та молодою.
Тож читайте, навчайтесь, пізнавайте, долучайтесь до нового і просто насолоджуйтесь читанням.  
 
Лариса Медведєва,
бібліотекар відділу документів з питань медицини та охорони здоров’я
обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського.
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий