Чим шкідливе спалювання сухого листя й трави?

13 апр 2021 09:41 0 324 Быт, кулинария, традиции
Чим шкідливе спалювання сухого листя й трави?
 
З появою перших сонячних весняних променів мешканці приватного сектору, дачники розпочали активно спалювати суху траву, залишки листя й навіть різне сміття.
 
Наміри людей щодо наведення чистоти й порядку на своїх присадибних ділянках мають згубні наслідки як для довкілля, так і для життя та здоров’я людей. Тонна листя, яке тліє, виділяє 30 кілограмів чадного газу (він зв’язується із гемоглобіном крові, блокує постачання кисню до тканин організму) та кілька кілограмів мікрочастинок диму. З листя й трави, що тліють без доступу кисню, виділяється бензопрен, що здатен викликати в людини ракові захворювання.
 
Шкоди від спалювання листя зазнають не тільки мешканці міст. Небезпека від нього поширюється й на жителів сільської місцевості. Нині рідко зустрінеш людину, яка б не використовувала в саду, на городі чи на присадибній ділянці засоби від шкідників і гризунів. А під час спалювання трави, інших рослинних залишків пестициди та отрутохімікати, накопичені рослинами за сезон, потрапляють у повітря.
 
З листям часто горить і безліч різноманітного сміття (особливо пластмасові та поліетиленові вироби), що суттєво посилює забруднення атмосфери. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні, що особливо небезпечні для тих, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму та риніти. До вогнища нерідко потрапляють фанера та дерев’яні речі, покриті олійною фарбою, що містять свинець.
 
Спалювання залишків рослин і опалого листя може перерости в неконтрольоване горіння. А це – призвести до пожежі. Трапляються випадки, коли таке випалювання переростає в неконтрольоване горіння, яке знищує будівлі та споруди житлового сектору, сільськогосподарські поля та лісові масиви. Почастішали випадки загибелі людей через виникнення пожежі від спалювання залишків сухої рослинності.
 
Крім того дим від вогнищ у туманні дні може утворювати смог і надовго зависати в повітрі. У цьому випадкові погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення дорожньо-транспортних пригод, аварій.
 
Правилами благоустрою в нашому місті категорично заборонено спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки на території міста, зокрема на територіях приватних домоволодінь, підприємств, установ, організацій, навчальних закладів. Порушення у сфері благоустрою, згідно з чинним законодавством України, призводить до адміністративної відповідальності, накладання та стягнення штрафів.
 
НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий