Небезпека відкритих каналізаційних люків

18 нояб 2020 13:49 0 156 Быт, кулинария
Небезпека відкритих каналізаційних люків
 
Блага цивілізації інколи можуть і завдати шкоди. Як, приміром, відкриті каналізаційні люки, випадки потрапляння до яких трапляються дуже часто.
 
У таких випадках постраждалі звинувачують комунальників, закликаючи їх навести лад у своєму господарстві. Ті у свою чергу дорікають «мисливцям за металом», які активно здають металеві кришки у брухт. Але проблема залишається.
 
За статистикою, в Україні від небезпеки падіння у відкриті каналізаційні люки люди потерпають майже щомісяця. Найчастіше потрапляють до такої пастки діти, результатом чого є тяжкі травми, а інколи й загибель. Рятувальники попереджають, що небезпечні не лише відкриті люки, а й каналізаційні отвори з незакріпленими кришками, які, перевертаючись, також можуть стати причиною травмування або загибелі людини.
 
Що робити, якщо впав в каналізаційний отвір
Потрапивши до такої пастки, слід озирнутися, адже в багатьох таких колодязях є металеві сходи, якими можна вибратися нагору. 
Якщо ви не отримали серйозних травм та можете вибратися нагору самостійно, то радимо зробити це якнайшвидше, адже часто в каналізації накопичується отруйний газ.
 
Якщо немає можливості самостійно вибиратися, то намагайтеся будь–яким чином привернути до себе увагу: голосно кричіть, стукайте по трубах. Спробуйте повідомити про себе за допомогою мобільного телефона, набравши номер служби порятунку «101».
Якщо вам пощастило вибратися з такої екстреної ситуації, то не залишайте так цю справу: у вас є право звернутися до суду для компенсації від організації, що відповідає за цей конкретний люк. 
 
Аби уникнути таких прикрих випадків, 
радимо дотримуватися простих правил
Із настанням сутінок намагайтеся триматися освітлених ділянок вулиць, уважно дивіться під ноги, користуйтеся кишеньковим ліхтариком. Прямуючи темними вулицями, намагайтеся сконцентруватися, не відволікайтеся прослуховуванням музики та розмовами по мобільному телефону.
Оминайте місця, де лунають звуки дзюркотіння води з–під землі та виходить пара, відчувається легка вібрація ґрунту під ногами, видно калюжі з коловоротами посередині, просідання асфальту тощо. Ці ознаки можуть вказувати на прорив водо-провідних або теплових труб.
У разі виявлення таких місць слід за можливості позначити небезпечні ділянки підручними засобами (наприклад, гіллям) та повідомити про це комунальним службам. 
 
НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий