Безпечна ялинка – запорука вдалих свят!

  • Стаття Безпечна ялинка – запорука вдалих свят! Ранкове місто. Кропивницький
 
Щоб пожежа нікому не затьмарила Нового року та Різдва, необхідно дотримуватись елементарних правил пожежної та електробезпеки. Насамперед ці правила поширюються на новорічні ялинки, ялинкові прикраси та інші вироби, які використовують під час святкування Нового року й Різдва.
 
Новий рік – це хлопавки, вогні та ялинки, які, на жаль, добре горять. При цьому штучні ялинки ще й виділяють отруйні речовини, швидко плавляться й «розтікаються».
 
 
Пожежній безпеці ялинки слід приділити особливу увагу!
 
Під час вибору штучної ялинки безпечніше віддати перевагу моделям з протипожежними властивостями (ця інформація вказана на упаковці). Штучну ялинку слід правильно зібрана. Збирати її потрібно згідно з інструкцією. У процесі складання ялинки не слід підпускати до неї дітей.
 
Щоб ялинка приносила тільки радість, її треба правильно встановити подалі (не менше ніж пів метра) від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню – камінів, газових плит; на стійкій основі: на підставці, у посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення. Необхідно надійно та рівномірно розміщати й розподіляти на ній іграшки.
 
Для прикрашання ялинки використовуйте електричні гірлянди, виготовлені надійним заводським виробником. Лампи гірлянд закріплюйте міцно, перевіряйте справність електричного проводу та його ізоляцію. Пам’ятайте, що глиця, і справжня і синтетична, легкозаймиста. Якщо ви помітите сильне нагрівання електричного дроту чи інші ознаки несправностей гірлянди, то негайно вимкніть її.
 
На ялинку не можна встановлювати свічки та бенгальські вогні, особливо у поєднанні з ватним «снігом» і паперовими іграшками. У кімнаті, де стоїть ялинка, малята повинні перебувати тільки під наглядом дорослих. Для безпеки дітей ялинку краще наряджати легкими прикрасами, які не б’ються. Не спрямовуйте у бік ялинки хлопавки.
 
Слід дотримуватися і правил електробезпеки!
 
Для прикрашання ялинки не можна використовувати несправні й несертифіковані електричні вироби. Ілюмінація повинна бути виконана з дотримання правил розміщення електроустановок; у випадку використання електричної освітлювальної мережі без понижувального трансформатора на ялинці можуть бути гірлянди тільки з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 V, потужність лампочок не повинна перевищувати 25 Вт; електропроводка до лампочок ялинкової ілюмінації повинна бути виконана гнучкими проводами з мідними жилами. Підключення гірлянд до мережі повинно бути тільки за допомогою штепсельних з’єднань. У разі виявлення несправності в ілюмінації (нагрівання дротів, блимання лампочок, іскріння) її потрібно негайно вимкнути.
 
Пам’ятайте, що лише у випадку дотримання цих правил ви зможете подарувати безпечне свято собі та своїй родині!
 
Навчально-методичний центр цивільного захисту
та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області