Православна Церква відзначає пам'ять святого апостола Фоми

21 окт 2019 14:24 0 1853 Личность
Православна Церква відзначає пам'ять святого апостола Фоми
Віра Христова
 
19 жовтня Православна Церква відзначає пам'ять святого апостола Фоми. Ми знаємо з Євангелія його сумніви, але з Історії Церкви знаємо і його мученицьку смерть за проповідь Істини Христової в далекій Індії. І зараз в Індії чимало християн, і всі вони шанують апостола Фому...
 
...Всі дійсно великі вчені, письменники, діячі культури, полководці-визволителі і захисники своєї Батьківщини були християнами.
 
З глибин страшного, могутнього атеїзму Ф. Достоєвський прийшов до усвідомленої і непохитної віри в Бога, свого Творця і Спасителя. Він писав: «Загибель народу без Слова Божого, бо прагне душа Його Слова... Я склав собі символ віри: вірити, що немає нічого прекрасніше, глибше, розумніше, сміливіше і досконаліше Христа, не тільки немає, але і не може бути ... Православ'я, тобто форма сповідання Христа, є початок моральності і совісті нашої, а отже, громадської сили, науки, всього».
 
О. Попов, винахідник радіо, творець першого в світі радіоприймача - закінчив духовне училище і семінарію, сповідував Православну Віру. Глибоко віруючим християнином був і великий хімік Д. Менделєєв, який розробив в XIX столітті періодичну систему елементів. Академік І. Павлов, православний фізіолог, лауреат Нобелівської премії, так писав про безсмертну душу людини: «...коли тіло перестає жити, тоді всі думки і почуття людини, як би відірвавшись від мозкових клітин, вже померлих, в силу загального закону про те, що ніщо - ні енергія, ні матерія - не зникають безслідно, і складають ту безсмертну душу, яку визнає християнська віра...»
 
Мало хто знає, що генералісимус А. Суворов, істинний християнин, збирався закінчити свій земний шлях в монастирі, а перед смертю написав покаянний канон, звертаючись до Христа: «Твій єсмь аз, спаси мене». Могутній свого часу Потьомкін, відчуваючи подих смерті, писав у своєму «Каноні Спасителю»: « Подай, Пречиста Діва, руку Свою душі моїй, що схвильована потопає в безодні беззаконня, і не допусти загинути навіки».
 
Необхідно також згадати про віру наших Київських князів і запорізьких козаків. Про віру і захист Православ'я багатьох гетьманів України та кошових отаманів. Один з них, Петро Калнишевський, прославлений нашою Православною Церквою у лику святих. Його ім'я дано бригаді Національної гвардії України, один батальйон якої знаходиться в нашому місті.
 
То чи варто зраджувати віру батьків наших - Віру Христову? Віру Київських князів Аскольда (у хрещенні Миколая) і Діра (в хрещенні Ілії, VIII-IX століття), віру Т. Шевченка і А. Пушкіна, гетьмана П. Сагайдачного та Г. Сковороди, І. Котляревського і С. Рахманінова, що пройшла через муки страждань, війн і лихоліття ...
 
Хочеться згадати святого праведного Авраама, як градоначальника Іудейського народу, від якого народився по плоті Сам Христос і всі істинно віруючі називаються дітьми Авраама (пам'ять його і племінника Лота 22 жовтня). Тим часом Бог, щоб випробувати твердість віри Авраама (одного з великих патріархів біблійних часів), велів йому принести в жертву сина Ісаака, і патріарх беззаперечно був готовий зробити це на знаменитій з тих пір горі Моріа (в центрі нинішнього Єрусалиму), проте Бог зупинив його руку.
 
А 23 і 24 жовтня пам'ять преподобних Амвросія Оптинського і всіх святих Оптинських старців, які наставили на шлях Віри М. Гоголя, Ф. Достоєвського і тисячі інших людей.
 
Один Господь, одна Віра, одне хрещення - ці слова апостольські і зараз дуже важливі і актуальні для нашого народу!
 
Протоієрей Євгеній Назаренко
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий