«Не борони собі і мріяти, й літати!» Cвято-презентація п’ятого альманаху «Джерело»

11 нояб 2019 09:38 0 308 Искусство, литература
«Не борони собі і мріяти, й літати!» Cвято-презентація п’ятого альманаху «Джерело»
 
У моїх творчих друзів – олександрійців щойно відбулося феєричне свято-презентація п’ятого альманаху «Джерело». Випустив у світ його відомий кропивницький видавець Віктор Лисенко на честь 30-річчя однойменного літклубу. Альманах уже був подарований в літературний музей І.К.Карпенка-Карого і в творчі спілки та бібліотеки.
 
 
Тож їхала я на презентацію «підкована». За попередніми датами видання альманахів у 1992, 2004, 2007 та 2016 рр. (добре, що місцева влада меценатствує) можна судити про шлях зростання клубу, де змінювалися керівники, творчий склад і місця зібрань. Але дух творчості та єдності зберігся. Останні п’ять років керує клубом Анатолій Штанько, який вніс чимало нових віянь у діяльність «Джерела»: популяризує його в Кропивницькому і в Олександрії, залучає нових членів: це професор НАУ Т. Саєнко з Києва, художник В. Сорбат і журналісти Л. Макей і С. Полулях, краєзнавець В.Московчук, викладач і режисер з коледжу культури Л.Ігнатьєва.
 
Саме завдяки останній «Джерело» вдруге (уперше в 2017-му) дало майстер-клас презентації книги у коледжі культури. До того презентували альманах у «Степу», в «Парусі» та в центральній міській бібліотеці ім. О. Пушкіна. Кілька десятків студентів ІІІ курсу відділення клубної роботи разом з викладачами та на чолі з головою комісії режисерських дисциплін Л. Ігнатьєвою показали півторагодинну виставу «Джерело» на сцені і в актовому залі коледжу. А глядачами були майбутні бібліотекарі та місцеві літератори.
 
 
Бібліотека коледжу представила виставку… на роялі: «Літературне сузір’я Кіровоградщини», з якої видно, що підростає і «Джерельце», бо бібліотеки міста вже двічі видала альманахи молодих літераторів.
 
 
Чим ми захоплювалися? Звичайно, відеопоезією та піснями Я. Котлярової, А. Усової, Я. Шульги, М. Кудрі та Т. Новікової. Хореографічно-фольклорною композицією «Натхнення» (керівник Л. Погоріла); скрипалькою В. Царініною з небаченою досі електроскрипкою у вигляді… долара; оригінальними вишиванками і сукнями, в яких студенти читали напам’ять вірші 16 джерельчан – про природу, дружбу, любов, родину, естафету поколінь. А зв’язували окремі блоки інсценівки, де йшов діалог між батьками й дітьми про вічні проблеми, які порушує поезія. У фіналі змішаний хор «Піснелюби» (керівник Н. Стрельникова) війнув на поетів: «Наш вогонь – не загасити!». (А я згадала не один фестиваль «Калиновий спів», де цим лауреатам аплодували стоячи).
 
Наприкінці ми опустилися до прози – похвалили один одного і подякували за співпрацю:  керівник А. Штанько, я та режисер. 
 
Далі відбулося неформальне засідання «Джерела», де звучали пародії і шаржі, особливо – від В. Півня, Ю. Мозгового («урологічна» поезія) та В. Родіна («стоматологічна»).
 
 
Олександрійці йдуть далі: підготували до друку три нових рукописи і в новому році продовжать роботу в цьому напрямку, співпрацюючи з кропивничанами: літмузеєм, «Степом», «Парусом» та об’єднанням болгар «Нашите хора». А ще – літсторінкою в «Народному слові» і «Шарварку» в «Первой городской газете». Прозвучала цікава ініціатива: провести обласний семінар керівників літстудій та клубів області, чого ще ніколи не було, а потреба є. Але хто за це візьметься, особливо – фінансову підтримку чи знайдемо? Відгукніться, літкерівники з Кіровоградщини!
 
Антоніна Корінь, 
науковець літературно-меморіального музею
І.К.Карпенка-Карого, член НСПУ, куратор «Джерела»
Олександрія – Кропивницький
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий