Що таке Благовіщення

6 апр 2021 14:30 0 819 Быт, кулинария, традиции
Що таке Благовіщення
 
Благовіщення 2021: дата, як прийнято святкувати, прикмети та заборони дня
 
Свято Благовіщення Пресвятої Богородиці є одним з 12 найбільш важливих свят у православ’ї.
 
Благовіщення Пресвятої Богородиці належить до числа дванадесятих свят у православному календарі, тобто є одним із 12-ти найголовніших свят після Великодня.
 
Воно має сталу дату й відзначається рівно за 9 місяців до Різдва Христового. У 2021 році Благовіщення припадає на середу, 7 квітня.
 
 
Що таке Благовіщення
 
"Благовіщення" означає добру, радісну звістку. Свято присвячене спогаду про день, коли Діві Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про прийдешнє народження Ісуса Христа – Сина Божого, який візьме на себе гріхи всього людства.
 
Символом Благовіщення вважається біла лілія. В язичництві вона була символом родючості й любові, християнство додало цій квітці значення непорочності, чистоти і святості.
 
 
Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія свята
 
Подія, про яку йдеться, згідно із Писанням, відбулася через чотири місяці після заручин Діви Марії з далеким родичем, вісімдесятирічним старцем Йосипом. Марія, як відомо, ще раніше оголосила про своє бажання залишитися Дівою і присвятити себе Богу, тому Йосипу було доручено піклуватися й оберігати її дівоцтво.
 
У день Благовіщення Марії явився архангел Гавриїл, привітавши її словами: "Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою!". Ангел приніс Діві Марії благу звістку – що їй судилося народити Сина Божого.
 
Марія зніяковіла від таких слів і поцікавилася, як може народитися син у тієї, яка не знала чоловіка. Архангел Гавриїл на це їй відповів: "Дух Святий найде на тебе й сила Всевишнього окриє тебе, тому й святе, що народиться, назветься – Син Божий!". Почувши це, Марія та її чоловік праведний Йосип підкорилися волі Божій.
 
Церква вважає, що цим днем і починається Євангельська історія: разом із благою звісткою було покладено початок порятунку людського роду.
 
 
Як святкують Благовіщення Пресвятої Богородиці  
 
У день Благовіщення Пресвятої Богородиці в храмах проходять святкові служби. Богослужіння цього дня сповнене піднесених, величних і радісних гімнів, багато разів у храмі Божому звучить добре знане всім привітання архангела: "Радуйся!".
 
З нагоди свята дозволяються певні послаблення у дотриманні Великого посту. Їсти можна, зокрема, страви з риби та морепродуктів.
 
Важливо на свято Благовіщення Пресвятої Богородиці робити добрі справи, подавати милостиню, не сваритися з рідними та близькими.
 
 
Що не можна робити в день Благовіщення
 
У день Благовіщення Пресвятої Богородиці варто відкласти все суєтне, побутове й зосередитися на змісті свята.
 
Цього дня не рекомендується займатися важкою фізичною працею. Не варто також займатися шиттям, розчісуватися, стригтися. "Птах гнізда не в'є, дівчина коси не заплітає", – так мовить приказка саме про Благовіщення.
 
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий