Відомий український казкар Сашко Лірник відзначає 60-річчя

24 янв 2023 10:34 0 233 Туризм, спорт, отдых
Відомий український казкар Сашко Лірник відзначає 60-річчя
 
24 січня – 60 років від дня народження Лірника Сашка (Власюка Олександра Івановича) (1963), нагадали у Первозванівській бібліотеці.
 
 
Народився в місті Умань. Казкар, кобзар-лірник, сценарист, актор, телеведучий. Автор п’яти власних дисків «Казки лірника Сашка», «Дорослим і дітям», «Химерні оповіді», «Казки для старшеньких», «Музика і пісні з казок Лірника Сашка», книги «Казки Лірника Сашка». Володіє навиками гри на таких музичних інструментах, як колісна ліра, дримба, варган, «жаби», пугач, бубон, барабан, кобза, бандура, скрипка, гітара. Брав участь у багатьох музичних та етнографічних фестивалях як казкар-лірник.
 
Диск «Казки Лірника Сашка для дорослих і дітей» у 2003 році був визнаний кращим альбомом України (за версією журналу «Політика і культура»).
 
 
У 2010 році отримав приз глядацьких симпатій та став лауреатом кінофестивалю «Відкрита Ніч» за кращий сценарій мультсеріалу «Моя країна – Україна», який сам озвучував та в якому разом зі своїм котом Воркотом зіграв головну роль. Анімаційний серіал для всієї родини віком від 0 до 200 років "Моя країна – Україна" виробництва студії "Новаторфільм" – це краєзнавчий та пізнавальний серіал про подорож Україною з легендами та історією рідного краю, створений під керівництвом відомого українського аніматора Степана Коваля.
 
Написав і поставив три «Зіркові вертепи» у 2008, 2009, 2010 рр. на фестивалях «Карпатія». Записав пісні з гуртами «Рутенія», «Чур», «Вій», «Кому Вниз», знявся у кліпі гурту «Тінь Сонця». За мотивами його казки «Про вдову Ганну Шулячку, Чорного козака і страшне закляття» у 2018 році вийшов фільм «Чорний козак», у якому Сашко Лірник зіграв одну з ролей.
 
 
Був ведучим фестивалю «Українське Різдво» в Оперному театрі м. Києва.
2011 року в видавництві Олега Петренка-Заневського «Сіма видає» вперше вийшла його книжка «Казки Лірника Сашка». У 2013 році це видання на Інтернаціональній виставці ілюстраторів дитячої книжки «Mostra degli Illustratori» (Болонський дитячий книжковий ярмарок) було обране з понад 3200 заявлених зі всього світу до 50 найкращих художніх творів.
 
У 2014 році книжка «Казки Лірника Сашка» вийшла у видавництві «Зелений Пес» і стала лідером у рейтингу українських видань. 2020 року вийшла книжка «Пухнасті казочки» з ілюстраціями Василя Власюка. Книжка написана одночасно двома мовами – українською та англійською.
 
Автор сценарію та ініціатор створення фільмів «Чорний козак» (2018) та «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» (2018).
 
Організатор «Агітпотягу на Схід». Улюблений артист українських воїнів. Проводив концерти для бійців у Мар’їнці, Красногорівці, Пісках, Маріуполі, Широкіному, Авдіївці, Волновасі тощо.
 
У 2016 році за волонтерську роботу та виступи на фронті отримав нагороду Генерального Штабу ЗСУ «За заслуги перед Збройними Силами України», 2019 – нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня.
 
У 2020 році його сценарій «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» отримав премію імені Лесі Українки як найкращий сценарій художнього фільму для дітей і юнацтва.
Заслужений працівник культури України.
 
Щоденно о 12:00 казкар Сашко Лірник виходить в ефір на своїй сторінці в мережі Фейсбук і читає дітям казки.
 
Переказав усі гроші, які збирав на видання чергової книжки, на потреби ЗСУ. Потім зробив студію і щодня записує казочки для дітей у прямому ефірі. Початок незмінний – 12:00.
- Зараз мої казки транслюють на радіо в Польщі, Чехії, Іспанії. І всюди, де зараз є українські діти. І бійці слухають. Кажуть що це важливіше за новини. Бо новини серце рвуть, а мої казочки лікують. Просять ще. Вихователі сиротинців просять дуже. Так що і я на щось згодився», – розповів Сашко Лірник.
Він зізнався, що написав сценарій мультика про війну і українських характерників. Головні герої будуть із славетної Чорнобаївки. Казки теж зброя, переконаний Сашко Лірник.
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий