Карпати влітку. Гори Хом’як, Синяк та водоспад Гук – за один день

28 сент 2018 16:30 0 1475 Туризм, спорт, отдых
Карпати влітку. Гори Хом’як, Синяк та водоспад Гук – за один день
 
Більшість українців, приїхавши до Карпат, традиційно бачать для себе відпочинок лише через туристичні агенції. В курортних містах дівчата та хлопці з рекламними брошурами не дають ступити і кроку, пропонуючи поїхати на якусь розкручену локацію за шалені кошти. Спираючись на свій страх та відсутність досвіду, туристи погоджуються.
 
Пройшовши маршрут турагенцій, починаєш зрозуміти: цей шлях можна було пройти самому, цікавіше та в багато разів дешевше. Те, що пропонуватимуть ненажерливі туроператори по окремості, ми пропонуємо пройти протягом дня.
 
Маршрут Гук - Хом’як - Синяк є одним з найпопулярніших в українських Карпатах. Починається він з огляду водоспаду Гук. До нього можна дістатися власним ходом з міста Яремче. Потрібно сісти на автобус, який курсує в напрямку Ворохти. Водієві одразу вказати, що потрібно вийти на ключі, біля “Трьох підков” – це ресторанчик між населеними пунктами Микуличин і Татарів. Від нього ми рухаємось в напрямку річки та переходимо її по канатному мосту. На березі буде вказівник “Женецький водоспад (Гук)”. Далі рухаємось в напрямку КПП, і доля запропонує два варіанти розвитку подій: пройти офіційно церез КПП, заплативши близько 10-20 гривень, або обійти його стежкою поруч, яка проходить позаду цього адмінбудиночку. 
 
Якщо вас звабив другий варіант, то, щоб заспокоїти совість, радимо на своєму туристичному шляху збирати сміття, залишене горе-туристами. Чому? Бо саме рекреаційний збір (кошти для відновлення туристичних міток, збирання сміття тощо) стягують на початку шляху з туристів. Обравши перший варіант, радимо також збирати сміття, бо воно іноді зустрічатиметься.
 
Потрапивши за територію КПП, туристи мають рухатися п’ять кілометрів пішки по асфальтованому шляху. Взявши гарний темп, до водоспаду Гук можна дістатися майже за 40 хвилин.  Оглянувши водоспад, утворений ще за часів Другої світової війни (Гук), потрібно повернутися близько кілометра назад. Там буде стежка до гори, яка веде до підйому на полонину “Хом’яків”. Підйом лісом, за умови нормального темпу пересування, можна пройти протягом 30-40 хвилин. На вершині кам’яно-болотяного шляху туристів очікує приємний сюрприз – величезне поле нескінченних чорниць. Зробивши “ягода-паузу”, потрібно вирішити, на яку гору підніматися першою. 
 
Хом’як швидша на підйом, але має крутіший градус скелями. Синяк – довша на підйом та тяжкіша за маршрутом, з якого можна легко збитися. Щоб не сталося форс-мажорів, на обох горах потрібно рухатися за спеціальними кольоровими мітками. Вони зазвичай залишені на каменях, деревах або спеціальних табличках. Додатково з собою потрібно мати компас та карту. У разі невміння користуватися вище згаданим, допоможуть GPS або додаток на смартфоні (наприклад MAPS.ME). 
 
Правила обох гір: Хом’як – при підйомі потрібно завжди тримати ухил тілом до низу, а інколи лягати на підйом. Діставшись вершини цієї гори, потрібно помітити напрямок, з якого піднялися, щоб ним спуститися. Час підйому близько 40-60 хвилин для аматорів та 20 хвилин для досвідчених гірників.
 
Синяк – має довгий підйом лісом, далі суцільно кам’яний підйом. Каміння має характерний салатовий колір. Рухатися потрібно суворо по маршруту. Напрямок має бути зручним для ходьби, а саме притрушеним дрібними камінцями поверх великих брил. Якщо такого не має, а також давно не зустрічалися мітки, то, ймовірніше за все, – збилися з маршруту. Якщо його триматися, то до вершини можна дійти за кілька годин. Вона, на жаль, не має ні традиційного для українських гір хреста, а також таблички з написом Хом’як. 
Сигналом того, що вершини досягнуто, може бути відірваний горе-туристами та купою каміння зафіксований в центрі вершини вказівник на курорт Буковель.
 
Відхід має бути шляхом, яким дісталися. У випадку надзвичайної ситуації в пригоді може стати номер гірського пошуково-рятувального загону: 067-342-04-94.
 
Дмитро Семенюк
 
Комментарии
Ничего не найдено.

Оставить комментарий