Квартири для переселенців-медиків надають у Кропивницькому й Кіровоградській області

  • 23 лют. 2023 11:47
  • 2816
    • Стаття Квартири для переселенців-медиків надають у Кропивницькому й Кіровоградській області Ранкове місто. Кропивницький
     
    Активні бойові дії змусили багатьох українців покинути місце помешкання, власне житло, роботу, друзів і виїхати у більш безпечні райони. Кіровоградщина стала в цьому плані перевантажним пунктом. Багато хто з вимушених внутрішніх переселенців залишалися тут на 2-3 дні, щоб перепочити, а потім їхали далі на Захід.
     
    Але знайшлися й такі, що вирішили перечекати страшні часи в центрі України. За рік подібних охочих набралося понад 90 тисяч осіб. Люди виїхали з Харкова, Херсона, Краматорська й інших східнопівденних територій. Як прийняли Кропивницький і область людей і де розселили?
     
    Третина з них оселилася в Кропивницькому районі. На другому місці з приймання ВПО Олександрійський район. Приблизно однакову кількість біженців прийняли Голованівський і Новоукраїнський райони.

    Кіровоградщина розселяє медиків у службові квартири

    Багато об’єктів інфраструктури було терміново перероблено під гуртожитки, де поселили українців, житло яких зруйнували рашисти. А особливо цінним професіоналам стали виділяти службове житло. До такої категорії першим чином належать медики.
     
    Міська рада вирішила заохотити кваліфікованих спеціалістів, щоб їм не кортіло рухатися далі. Всього на Кіровоградщину з інших регіонів країни переселилися 245 медичних працівників, із них, станом на січень, 154 лікарі. 22 особи вже отримали окреме житло.
     
     
    На День міста у вересні було вручено ордери лікарці-фізіотерапевтці з Рубіжного, що на Луганщині, хірургу з Мелітополя, який працевлаштувався в міській поліклініці №4, а ще родині педіатрів із Луганська. Квартири належать медзакладам. Щасливі нові власники оглянули квадратні метри й висловили побажання стосовно ремонтних робіт, гроші на які виділила міська рада.
     
    В принципі, житло перебуває в задовільному стані. Встановлені пластикові вікна, проведене опалення, присутня сантехніка. Відсутні тільки меблі.

    Родині анестезіологів виділили 2-кімнатну квартиру

    Подружжю Радислава Єрьоменка і Олени Бузаєвої, напевно, пощастило найбільше, адже після переїзду в Кропивницький з Сєвєродонецька ще у квітні 2022 року їм було надано двокімнатну квартиру в новобудові, хоча попервах обіцяли виділити оселю з однією кімнатою. Чоловік і дружина за фахом анестезіологи. Радислав знайшов роботу в пологовому будинку, а Олена влаштувалася в районну лікарню.
     
    Помешкання на 54 квадратних метри має дві окремі кімнати, тож донечка й синочок пари почуватимуться комфортно. Родина навіть не сподівалася на подібну щедрість. Перші 10 років житло вважатиметься службовим, а згодом перейде у власність медиків, якщо вони висловлять бажання залишитися в нашому місті.
     
     
     
    Сім’я, тікаючи від війни, змінила кілька міст, де доводилося винаймати помешкання. У Кропивницькому лікарі знайшли не лише стабільну роботу, але й квартиру, тож мають намір залишитися тут надовго, хоча й сумують за рідною Луганщиною.
     
    Тікати від війни родині довелося двічі. Спочатку покинули окупований Луганськ у 2014 році. Тоді доньці ще й рік не минув. За 8 років, коли друга дитина не встигла відзначити перший рік життя, довелося їхати вже з Сєвєродонецька.
     
    Шлях до Кропивницького здолали за кілька днів, постійно перебуваючи під обстрілами. Подружжя мало намір перебути в обласному центрі кілька днів і рухатися далі, та згодом змінили власні плани. Кропивничани радо прийняли біженців, занесли чимало одягу й інших необхідних речей.

    У Добровеличківці реконструюють будинок для лікарів

    У Добровеличківці, що тепер належить до Новоукраїнського району, також вирішили заохотити медпрацівників житлом, щоб залишити тут працювати. Коштом благодійного фонду «Фортечний» мають намір довести до ладу 8-квартирний будинок. За словами засновника фонду Миколи Козловського, житло буде надаватися безкоштовно тим медпрацівникам, які зголосяться працювати в місті на Кіровоградщині.
     
    Раніше цей 4-поверховий будинок у центрі належав «Кіровоградобленерго», але вже зо два десятиліття стоїть пусткою. Тож «Фортечний» і викупив його. Тепер слід оцінити стан будівлі, підвести електрику, воду, зробити каналізацію. Подібна ідея спала на думку голові Добровеличківської громади Володимирові Осієвському. Залишилося тільки втілити її в життя.
     
     
    Голова звернувся за допомогою до земляка Козловського, і той не відмовив у допомозі, оскільки добре обізнаний з ситуацією в даному районі, адже його тато мешкав саме тут, і чоловік має багато родичів у Добровеличківці.
     
    За сприяння фонду будинок було викуплено за 470 тис. гривень. Тепер слід виготовити проєктно-кошторисну документацію. Далі візьмуться за збір коштів на реконструкцію. У скільки обійдеться будівництво, нині сказати важко.
     
    Перші кандидати на отримання безоплатного житла вже є. Це родина внутрішньо переміщених осіб, яка працює в лікарні. Якщо їм надати квартиру, то вони не захочуть більше переїжджати і залишаться в Добровеличківці й після війни.
     
    Можливо, виділять квартири для родин загиблих військовослужбовців і тих, що отримали інвалідність, захищаючи батьківщину. Списки тих, хто отримає ордер, поки що уточнюються. Коли імена майбутніх поселенців стануть відомими, з кожним із них обговорять деталі ремонту. За оцінками Миколи Козловського, всі ці питання вирішаться протягом року, і люди зможуть відзначати входини.
     
    Три квартири для медиків-переселенців облаштували й у Петровому Олександрійського району. Тут дефіцит лікарів найбільший. Громада має 16 вакансій. Потребує терапевта, кардіолога, гінеколога тощо. Узагалі по Кіровоградській області є 84 вакансії для лікарів. Тож виділення житла медикам має значно покращити стан із працевлаштуванням людей у білих халатах.
    Анета Цегельник
     

    Здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» та WAN-IFRA в рамках реалізації проєкту «Хаб підтримки регіональних медіа».

    Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.