Як виглядатимуть пологові будинки у майбутньому?

  • 17 серп. 2019 14:42
  • 1863
    • Новина Як виглядатимуть пологові будинки у майбутньому? Ранкове місто. Кропивницький
     
    У проект нових державних будівельних норм щодо закладів охорони здоров’я пропонується внести низку важливих змін для проектування сучасних пологових будинків. Зокрема, пропонується проектувати лікарняні палати з розрахунку на одну маму (вагітну) з новонародженою дитиною.
     
    Про це повідомляє Урядовий портал
     
    Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
     
    - Сьогодні у більшості пологових будинків, якщо це не приватні заклади, новоспечені мами з новонародженими розміщуються і по 2-3, а то й по 4 людини в палаті. Це дискомфортно. Ми маємо створювати належні комфортні умови для кожного. Тому зараз оновлюємо чинні будівельні норми щодо проектування медичних закладів і пропонуємо проектувати окремі палати в пологових будинках. Щоб там також обов’язково був душ та туалет. Це необхідні речі, - зазначив він.
     
    Нагадаємо, що раніше Мінрегіон також пропонував ввести низку змін у будівельні норми для проектування дитячих лікарень з сучасними окремими палатами для одночасного перебування дитини з батьками. Це комфорт маленьких пацієнтів та спокій їхніх батьків, які зможуть бути поряд зі своєю дитиною.
     
    Довідково 
     
    ДБН В.2.2-10-2001 “Будинки і споруди. Заклади охорони здоров’я” поширюються на проектування нових і реконструкцію існуючих будинків і споруд усіх типів закладів охорони здоров'я незалежно від їхнього відомчого підпорядкування і форм власності, а також приміщень медичного призначення, вбудованих чи таких, що входять до складу інших типів будинків.
     
    У проекті нових ДБН пропонується переглянути вимоги щодо:
     
    місткості лікарняних палат - як звичайних, так і для батьків з дітьми або мам та новонароджених;
    комфорту в палатах та забезпеченості їх санітарними кімнатами;
    спеціального обладнання для палат;
    інклюзивності медичних закладів;
    проектування службових приміщень для персоналу;
    влаштування публічного простору лікарень: вимоги до проектування холів, рецепції, приймального відділення, кафе, аптеки, місць для дитячих візків, зони очікування;
    рекуперації та вентиляції.
     
    Проект нових ДБН розробляються за активної участі Міністерства охорони здоров’я України, фахівців галузі, експертів та громадськості.
     
    Нагадаємо: Чому так важливо годувати дитину грудим молоком?