На Кіровоградщині відкрито близько 150 вакансій для інвалідів

  • 1 груд. 2017 18:18
  • 1149
    • Новина На Кіровоградщині відкрито близько 150 вакансій для інвалідів Ранкове місто. Кропивницький
     
    Рівні можливості та суспільна користь
     
    Забезпечення трудової діяльності інвалідів є важливою соціальною функцією держави. У вирішенні цього завдання беруть участь не тільки відповідні органи центральної виконавчої влади, місцевого самоврядування, але й усі підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності.
     
    Інваліди являютьсобою соціальну групу, яка потребує особливої допомоги з боку держави. Станом на сьогодні це майже кожен двадцятий українець. Ця категорія громадян не тільки потребує соціального захисту, а й розуміння їхніх
     проблем з боку оточуючих людей, яке буде виражатись в людському співчутті і в рівному ставленні як до рівноправних членів суспільства. 
     
    Саме трудова діяльність відіграє особливу роль у подоланні наслідків інвалідності, вона створює позитивний вплив на життя інваліда, дає йому відчуття своєї необхідності для сім’ї й суспільства, сприяє реабілітації. Адже не всі інваліди шукають роботу виключно заради заробітку, – більшість з них намагається увійти в соціальну сферу, проводити час не тільки вдома але й у колективі, брати участь у суспільно корисній праці.
     
    Гострота питань щодо сприяння зайнятості інвалідів обумовлена їх визнанням на міжнародному рівні як одного із напрямків державної політики. Право на участь інвалідів у суспільно корисній діяльності, у тому числі й на працю, передбачено у статті 17 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (далі – Закон).
     
    Статтею 19 Закону установлено норматив  робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу  за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, – у кількості одного робочого місця. 
     
    Станом на кінець листопада 2017 року у Кіровоградській області налічується 135 актуальних вакансій, призначених для працевлаштування інвалідів, які не досягли пенсійного віку. Найбільше робочих місць у Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості – 56, а також у Маловисківському та Новоукраїнському районних центрах зайнятості – 18 та 13 відповідно.
     
    За даними вакансіями, роботодавці пропонують зайнятість як на повний, так і на неповний робочий день. Що ж до заробітної плати, то шукачам роботи пропонують оплату праці від 3 200 до 6 900 грн.