Парламентські партії та їхні виборці:спільна мова на локальному рівні

  • 29 трав. 2017 16:31
  • 858
    • Новина Парламентські партії та їхні виборці:спільна мова на локальному рівні Ранкове місто. Кропивницький

    Під час дискусії громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА Зоя Лебідь презентувала результати аналізу активності парламентських партій у Кіровоградській області.Механізми та практики взаємодії партійних осередків із виборцями, звітування та відкритості партій у міжвиборчий період обговорювали представники політичних партій, громадські активісти та журналісти.

               Аналіз контенту веб-сайтів парламентських партій

    Проаналізувавши веб-сайти обласних організацій шести парламентських політичних партій (БПП "Солідарність", "Народний Фронт", ВО "Батьківщина", "Самопоміч", "Опозиційний блок", Радикальна партія), представники ОПОРИ виявили, що партійні регіональні сайти є у БПП "Солідарність" та ВО "Батьківщина". Натомість інші партії користуються сторінками на сайтах всеукраїнських організацій партій. Територіальна організація партії "Опозиційний блок" не має такої сторінки.Усі осередки партій користуються сторінками в соціальній мережі Фейсбук.

    Проаналізувавши контент, який міститься на сайтах та сторінках в соціальних мережах, було виявлено, що  більшість інформації стосуються участі партійців, депутатів у різних урочистих та публічних заходах. Так з 56 інформацій початку 2017 року на регіональному  сайті БПП "Солідарність", 43 стосуються саме урочистих та публічних заходів. Натомість оприлюднення позиції, рішення партії щодо актуальних проблем місцевого розвитку, оприлюднення позиції, рішення партії щодо загальнонаціональних проблем, інформація про роботу депутатського корпусу в органах місцевого самоврядування на інформаційних сторінках партій практично відсутні.

     Разом з тим, є можливість   проаналізувати партійні сайти за такими критеріями:наявність інтерактивних рубрик (форуми, блоги, опитування), можливість залишити коментарі, інформація про історію партії,  кількість членів та розмір внесків,  ключові рішення, ухвалені з"їздами чи конференціями партії, фінансова звітність, контакти  й адреси регіональних офісів (приймалень партій).

    Таким чином виявилось, що знайти фінансові звіти просто на сайтах двох партій – БПП "Солідарність" та "Народного фронту". При цьому окремо регіональний звіт є тільки у БПП "Солідарність". У інших парламентських партій звіти можна знайти через функцію "пошук" в рубриці новини. 

    Контакти районних осередків партій є тільки у Радикальної партії та об’єднання "Самопоміч". При цьому контакти Радикальної партії в більшості не є актуальними. Лише контакти  обласних осередків є на веб-сайтах інших парламентських партій. Партія "Опозиційний блок" не має контактів осередків на веб-сайті та у соцмережах.

    Участь в обговоренні взяли представники "Самопомочі", Радикальної партії та Опоблоку.Позиції всіх політсил були доволі різними,але вони не розуміли,що від реформування рівня їхньої публічності залежить їхня політична доля.Тож за підсумками було надано рекомендації як присутнім,так і відсутнім партійцям різних політсил.

    Рекомендації:

    ·         Забезпечити системне оприлюднення на власному офіційному сайті інформацію  про роботу депутатського корпусу партії, депутатських фракцій в органах місцевого самоврядування Кіровоградської області.

    ·         Розмістити на веб-сайті партії інформацію про історію та ідеологію партії, розмір членських внесків та фінансові звіти.

    ·         Розмістити контакти і адреси районних офісів (приймалень партій).