До уваги платників екологічного податку

  • 26 черв. 2016 08:01
  • 1219
    • Новина До уваги платників екологічного податку Ранкове місто. Кропивницький

    Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що за ІУ квартал 2015 року та наступні податкові періоди платники екологічного податку звітують за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №715 «Про затвердження форми Податкової декларації екологічного податку», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.09.2015 за №1052/27497 (далі – наказ №715).

    Відповідно до пункту 250.1 статті 250 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) базовий податковий (звітний) період для екологічного податку дорівнює календарному кварталу.

    Як повідомила Державна фіскальна служба України, під час попереднього аналізу податкової звітності з екологічного податку за I квартал 2016 року встановлено непоодинокі випадки, в яких мають мicцe методологічні помилки заповнення податкової звітності.

    Так, зокрема, платниками під час заповнення додатків до податкової декларації екологічного податку, затвердженої наказом №715 (далі – Декларація), не враховано, що з 1 січня 2016 року Законом України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» збільшено на 26,7% ставки екологічного податку, що діяли у 2015 році.

    У багатьох випадках, коли коефіцієнт дорівнює «1», колонка 5 («коефіцієнт») додатка 2 «Розрахунок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти» та колонки 5 і 6 («коефіцієнти») додатка 3 «Розрахунок за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах» до Декларації платниками не заповнюються або замість «1» зазначається «0».

    У колонці 5 додатка 2, колонках 5 та 6 додатка 3 до Декларації коефіцієнт платниками зазначається інший, ніж передбачено Кодексом, або замість коефіцієнта зазначається ставка податку.

    У додатках 1 – 3 до Декларації платниками зазначається не безпосередній код забруднюючої речовини (відходів), а загальний – код групи забруднюючої речовини (відходів), а також код однієї забруднюючої речовини (відходів), а ставка іншої.

    Нагадуємо, що невід’ємною частиною Декларації є шість типів додатків:

    - додаток 1 «Розрахунок за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення»;

    - додаток 2 «Розрахунок за скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти»;

    - додаток 3 «Розрахунок за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах»;

    - додаток 4 «Розрахунок за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені)»;

    - додаток 5 «Розрахунок за утворення радіоактивних відходів і сплачується за придбання джерел(а) іонізуючого випромінювання »;

    - додаток 6 «Розрахунок за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк».

    Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов’язання за відповідним видом об’єкта оподаткування – викиди в атмосферне повітря, скиди у водні об’єкти та інші.

    За відсутності у платника відповідного виду об’єкта оподаткування тип додатка, у якому обчислюється податкове зобов’язання для такого об’єкта оподаткування, до Декларації не додається.

    Таким чином, при заповненні звітності з екологічного податку необхідно дотримуватись порядку заповнення реквізитів звітності та забезпечити їх правильне заповнення, а також застосування затверджених ставок та коефіцієнтів.

     

     

     

    ГУ ДФС у Кіровоградській області