За півроку на Кіровоградщині зареєстровано 15 випадків сказу.

  • 30 лип. 2017 16:04
  • 1112
    • Новина За півроку на Кіровоградщині зареєстровано 15 випадків сказу. Ранкове місто. Кропивницький
     За півроку на Кіровоградщині зареєстровано 15 випадків сказу. Лідером є Новгородківщина
    Станом на 01.07.2017 року на території Кіровоградської області зареєстровано та офіційно підтверджено 15 випадків сказу тварин. З них один випадок був зареєстрований у Кропивницькому. 
     
    Лідером по виявленню сказу цьогоріч є Новгородківський район (4 випадки). По деяких випадках ще проводяться протиепізоотичні заходи (спостереження за тваринами, що контактували з хворими, щеплення поголів’я на території господарств, де були виявлені випадки). Про це в коментарі повідомила головний спеціаліст управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Галина Сабадаш.
    Головний спеціаліст управління зазначила, що єдиним захистом є своєчасне отримання щеплень. Саме вони зможуть уберегти від смертельної хвороби. 
     — Якщо є укус, то людині паралельно з вакцинацією проти сказу проводять профілактику правця. Якщо протягом десяти років людина не отримувала щеплення проти правця, то лікарі обов’язково призначають екстрену профілактику. Якщо в аптечній мережі відсутній правцевий анатоксин (який використовується для проведення екстреної профілактики), то в центрах первинної медико–санітарної допомоги проводиться планова вакцинація від правця. Це щеплення потрібно проводити кожні 10 років і містяни не мають забувати про це, — повідомила Галина Сабадаш.
    Вона додала, що щеплення у Кропивницькому проводиться безкоштовно за рахунок держави. У випадку, якщо вакцина відсутня в лікувальних закладах, або містяни бажають отримати препарат закордонного виробництва, то придбати їх треба за власний кошт. 
     
    Що робити, якщо вкусила собака або кіт
    За інформацією спеціаліста, якщо вкусила тварина, людині обов’язково потрібно за медичною допомогою звернутися до міського травмпункту, щоб зафіксувати поранення, укус чи ослинення. Там цей факт задокументують та направлять екстрене повідомлення до лабораторного центру. Якщо випадок сказу у тварини підтверджено лабораторно, то потрібно обов’язково вживати заходів. В цьому випадку людині вводиться не лише вакцина, а й антирабічний імуноглобулін, щоб перешкодити потраплянню вірусу по нервовим клітинам організму. 
    — Людина має негайно звернутися до травматологічного пункту. Обробити рану зможе будь–яка лікарня, а надати спеціалізовану антирабічну допомогу зможуть виключно травматологічні пункти. Також допоможуть хірургічні відділення центральних лікарень. Там є запас вакцини та є відповідальна за щеплення особа, — повідомила Галина Сабадаш.
    Якщо стан здоров’я тварини невідомий, то лікарі звертають увагу на локалізацію укусу та на епізоотичну ситуацію. Якщо цей населений пункт буде оголошений неблагополучним, то лікар запропонує постраждалому  розпочинати щеплення. 
     
    Якщо вкусила скажена собака, а людина не звернула на те уваги
    Спеціаліст повідомила, що інкубаційний період хвороби може тривати до одного року. На Західній Україні навіть був зафіксований випадок, коли людина контактувала зі скаженою лисицею, яка її лизнула, і через рік людини не стало. 
    — Укусу там не було. Лише ослинення, — зазначила Галина Сабадаш.
    Також спеціаліст додала, що у людини виявити цю хворобу можливо лише за клінічною картиною, тому управління Держпродспоживслужби Кіровоградщини радить у разі укусу твариною одразу звертатися до травматологічного пункту та вчасно проходити процедуру вакцинування проти сказу.
     
    Дмитро Семенюк