У Кропивницькому відзначили День пам’яті Генріха Нейгауза

  • 19 жовт. 2017 09:08
  • 1971
    • Новина У Кропивницькому відзначили День пам’яті Генріха Нейгауза Ранкове місто. Кропивницький
    День пам’яті Генріха Нейгауза
     
           У Кіровоградській музичній школі №1 імені Нейгауза та народному меморіальному музеї Генріха Нейгауза вже багато років поспіль вшановують пам’ять видатного піаніста, педагога, нашого земляка, чиє ім’я носить наша школа.
     
         День 10 жовтня, коли Генріх Густавович відійшов у Вічність, у школі розпочався з відкриття виставки «Родина Нейгаузів. Зв’язок поколінь», яку підготувала завідувачка народного меморіального музею Тетяна Фурлет. Матеріали були підібрані з фондів музею, в яких відображено життя і творчий шлях п’яти поколінь музичної династії Нейгаузів. Починаючи з Густава та Ольги Нейгауз (батьків Г. Г. Нейгауза) та завершуючи Аді Нейгаузом,  правнуком  Генріха Нейгауза, засновника однієї з найвидатніших фортепіанних шкіл, ім’я якого вже давно уособлює найкращі риси виконавського музичного мистецтва. На початку відкриття прозвучали твори Миколи Лисенка та Фелікса Блуменфельда у виконанні викладачки школи Ольги Терещенко. 
     
    Після цього відбулося традиційне покладання квітів учнями та викладачами музичної школи, представниками інтелігенції міста до меморіальних дошок Генріху Нейгаузу на будинку, де він народився (вулиця Шульгіних, 26) та на будівлі Кіровоградської музичної школи №1 імені Нейгауза (вулиця Чміленка, 65). 
     
     
    Завершився день пам’яті чудовим концертом кращих учнів фортепіанного відділу Кіровоградської музичної школи №1 імені Нейгауза, який підготувала завідуюча відділом Вікторія Делестьянова. Прозвучали твори у виконанні Дениса Чуба, Аріни Сесмій, Ольги Устимової, Аліни Підплетньої,  Анастасії Слінченко,  Єлизавети  Полудень, Вікторії  Шашкової, Нікіти Саїтова. Концерт супроводжувався показом фрагментів документальних фільмів та концертних виступів представників музичної династії Нейгаузів: Генріха Густавовича, Станіслава Генріховича, Генріха Станіславовича  та Адріана (Аді).  
    Наприкінці заходу директорка школи Євгенія Малявкіна розповіла про мистецтво Великого Генріха (як називали його колеги й учні), його надзвичайну особистість і обдарованість, про неоціненне значення таких заходів пам’яті наших видатних земляків та велику виховну силу музичного мистецтва.
     
    День пам’яті Генріха Нейгауза пройшов надзвичайно зворушливо, по–родинному тепло  і щиро. За це учням та педагогам музичної школи щиро дякували гості, які завітали до нейгаузівців на вшанування пам’яті нашого славетного земляка. 
     
     
    Віолетта Бистрова 
    нагадаємо: У нейгаузівській музичній школі пройшов концерт на честь захисників України