Пенітенціарії нагадали осудженим творчість Лесі Українки

  • 29 лют. 2016 14:51
  • 1493
    • Новина Пенітенціарії нагадали осудженим творчість Лесі Українки Ранкове місто. Кропивницький

    25 лютого 2016 року виповнилось 145 років від дня народження Лесі Українки (Лариса Петрівна Косач-Квітка, 1871–1913). Видатна українська поетеса, драматург, прозаїк, літературний критик, фольклорист, перекладач, громадська та освітня діячка, основоположник педагогічної системи, принципів педагогіки життя, родинної, народної педагогіки, що ґрунтувалася на навчальній, репетиторській і методичній діяльності. Автор підручника для сестер «Давня історія східних народів», збірок ліричних віршів «На крилах пісень», «Думи і мрії», поем «Давня казка», «Осіння казка», «У катакомбах», драматичних творів «Касандра», «Камінний господар», «Оргія», драми-феєрії «Лісова пісня», перекладів творів М. Гоголя, І. Тургенєва, Г. Гейне, В. Гюго, Дж. Байрона, Гомера.

    Саме в цей день персонал Добровеличківського РВ КВІ УДПтС України в Кіровоградській області та засуджені, які перебувають на обліку інспекції, відвідали місцевий краєзнавчий музей та ознайомились з творчою діяльністю та історією життя славетної української поетеси.

    Всім відомо, що Леся Українка тяжко хворіла та померла у віці 42 років. Незважаючи на фізичний та душевний біль вона творила, перекладала та стала прикладом незламності духу, нескореності обставинам та високого рівня інтелекту.

    Образ цієї української жінки відтворений і на грошових купюрах, і на марках, і в численних пам’ятниках. Саме Леся Українка вивела українську літературу на широку міжнародну арену, збагативши її новими напрямками та художніми образами.

    Алла Мовчан