Обласна бібліотека ім. Д. Чижевського розпочинає новий проект

  • 22 квіт. 2016 13:29
  • 837
    • Новина Обласна бібліотека ім. Д. Чижевського розпочинає новий проект Ранкове місто. Кропивницький

    Обласна бібліотека ім. Д. Чижевського розпочинає новий проект - ‪#‎бібліотека_для_успішних_людей‬ Це буде рубрика, яка міститиме інформацію, що допоможе стати більш успішним і покращити якість свого життя за допомогою тих інформаційних послуг, які надає сучасна бібліотека. А оскільки успіх для кожної людини має особистий сенс, тож сьогодні ми пропонуємо універсальну пораду - отримати нові знання.
    За прогнозами фахівців, через 50 років китайська мова, незважаючи на свою складність, може стати міжнародною. В одній зі шкіл вивчення іноземних мов повідомили, що в цьому році англійська і китайська користуються практично однаковим попитом. З англійською все зрозуміло. Ця мова, звичайно, переважає за кількістю учнів, - розповідає менеджер курсів. - Але її вивчають переважно тому, що мова є першою міжнародною. Але китайська наступає на п'яти, ось і доводиться її вивчати і школярам та студентам. Викладачі провідних гуманітарних ВНЗ зробили прогноз на найближчі 10 років. У результаті з'ясувалося, що вчити треба англійську, іспанську, китайську та арабську.
    20 квітня відзначається День китайської мови. У 2010 році профільний департамент Організації Об'єднаних Націй ініціював встановлення такого свята в пам'ять про засновника китайської писемності Цан Цзе. Вважається, що Цан Цзе працював при дворі імператора історіографом. Він заклав основи системи ієрогліфів, розробивши цілий ряд піктограм на противагу вузликовому письму. Сучасна китайська мова належить до найскладніших у світі. У її письмі налічується близько 80 000 ієрогліфів, з яких активно використовуються близько 5000. У відділі документів іноземними мовами є книги, за допомогою яких можна опанувати китайську. Проте працівники відділу Oks Serh найбільше пишаються ґрунтовним виданням під редакцією І.М. Ошаніна «Большой китайско-русский словарь в 4-х томах». Він включає близько 16 тисяч гніздових ієрогліфів і понад 250 тис. похідних слів і виразів. Словник створений на основі китайських словників «Гоюй цидянь», «Саньдай ханьюй цидянь», «Цихай». Основу словника становить сучасна лексика, але в ньому також широко представлена лексика колишніх епох, що зустрічаються в сучасних текстах. Тож запрошуємо до відділу документів іноземними мовами, який надає сучасні й актуальні послуги!
    Нагадаємо, що День української писемності та мови відзначається щорічно 9 листопада.