Над Кропивницьким замайорів прапор Європейського Союзу

  • 9 трав. 2024 12:30
  • 172
    • Новина Над Кропивницьким замайорів прапор Європейського Союзу Ранкове місто. Кропивницький

    Сьогодні, 09 травня, в Україні та країнах ЄС відзначається День Європи в знак миру та єдності на європейському континенті. Зранку на площі перед міською радою з нагоди визначної дати відбувся захід - “Кіровоградщина європейська”.

    Серед учасників — керівництво міста: заступник міського голови Олександр Мосін, секретар міської ради Олег Колюка, керуюча справами виконавчого комітету Світлана Балакірєва; керівники та спеціалісти виконавчих органів міської ради, депутати, представники громадських організацій, молодь та містяни.

    Найперше учасники вшанували пам'ять хвилиною мовчання двох загиблих земляків - Героїв, з якими громада міста прощається сьогодні на Далекосхідному кладовищі- солдатом Ігорем Бутченком та молодшим сержантом Едуардом Курзанкіним.

    - Ми разом з країнами ЄС відзначаємо День Європи , адже Україна це Європа. І це не просто гарний лозунг, чи географічний факт — це істина, адже ми українці за своєю суттю є європейцями, ми сповідуємо ті самі цінності людські і демократичні, що і європейці - це свобода, це повага до життя і прав людини. Український народ не просто підтримує сьогодні ці цінності, ми зі зброєю в руках змушені їх відстоювати, втрачаючи, на превеликий жаль, своїх кращих синів та доньок. Сьогодні українські воїни захищають мирне європейське майбутнє нашої держави, вони захищають безпеку самої Європи і про це неодноразово заявляли і самі європейські лідери. Для України залишається незмінним європейський курс. Кожен з нас на своєму місці повинен докладати максимум зусиль для цього поступу, щоб Україна стала повноправним членом ЄС, - наголосив Олег Колюка, звертаючись до присутніх.

    Ключова подія заходу — підняття прапору Європейського Союзу, цю почесну місію виконали Олег Колюка разом із юною послом європейської молоді Дар'єю Пановою.

    Опісля, хлопці та дівчата з розгорнутими прапорами України та Європейського Союзу урочистою ходою попрямували до Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка.

    Довідково:

    Після завершення Другої світової війни європейські країни почали продумувати принципи політичної співпраці та економічної кооперації. Зрештою 09 травня 1950 року французький міністр закордонних справ Роберт Шуман виступив з ініціативою налагодити в Європі спільну координацію та контроль за важкою промисловістю. Він запропонував розробити принципи спільної політики для досягнення солідарності в цій окремій галузі. Шляхом до реалізації плану Шумана мала стати Європейська спільнота вугілля та сталі. За задумом Шумана, Франція, Німеччина та інші європеиські краіни мали передати управління виробництвом вугілля та сталі єдиному органу. Унаслідок такого об’єднання ключові галузі віиськовоі промисловості також мали переити під спільнии контроль, що унеможливило б підготовку окремоі краіни до новоі віини.

    У результаті 18 квітня 1951 року в Парижі був підписаний договір про створення Європейської спільноти вугілля та сталі. Спершу його ратифікували шість країн: Франція, Німеччина, Італія та країни Бенілюксу – Бельгія, Нідерланди й Люксембург. Організація була від¬крита для інших європейських держав. Нині вважається, що Декларація Шумана офіціино започаткувала процес європеиськоі інтеграціі. Саме тому в ЄС 09 травня відзначається День Європи.

    В Україні цей день від минулого року відзначається на офіційному рівні.

    Джерело: Кропивницька міська рада