На Кіровоградщині шукали «потерпілих» від авіакатастрофи

  • 7 квіт. 2016 12:51
  • 990
    • Новина На Кіровоградщині шукали «потерпілих» від авіакатастрофи Ранкове місто. Кропивницький

     

    6 квітня у рамках цільової перевірки комісією ДСНС аеродрому «Олександрія» Національної гвардії України відбулося тренування органів управління, сил і засобів системи авіаційного пошуку і рятування, що залучаються в районі відповідальності даного летовища.

    Під час навчання відпрацьовувалися дії органів управління та пошуково-рятувальних сил і засобів системи авіаційного пошуку і рятування  при виникненні авіаційної події за участю вертольота Мі-8.

    До навчання залучались сили і засоби військової частини, Управління ДСНС у Кіровоградській області та інші служби взаємодії.

    Згідно з тактичним задумом, екіпаж вертольоту Мі-8, на борту якого перебувало 3 члени екіпажу та 6 пасажирів, у розрахунковий час на зв’язок з керівником польотів не вийшов, посадку на аеродромі «Олександрія» не здійснив, на запити не відповідає. Розпочинається початковий етап пошуків повітряного судна та організовуються пошуки вертольоту. Зокрема, створюється штаб, який здійснює збір, обробку і аналіз інформації про вертоліт, що зазнає лиха, розробляє план пошуку та координує дії усіх задіяних служб.

    На другому етапі навчання залучаються пошуковий літак АН-32П та вертоліт Мі-8 з аеродрому м. Ніжин Чернігівської області, які в ході проведення польотів в зоні визначеного району пошуку та рятування встановлюють координати місця падіння вертольоту.

    На третьому етапі після визначення координат місцезнаходження вертольоту, який зазнав падіння, з іншого вертольоту Мі-8 за допомогою засобів зв’язку коригуються дії наземної пошуково-рятувальної команди, рятувальної парашутно-десантної групи та підрозділів Управління ДСНС в області. Завдяки злагодженим діям учасників тренування вдалося ліквідувати пожежу та оперативно надати допомогу екіпажу й пасажирам повітряного судна. На жаль, за тактичним задумом, двоє осіб загинули, 7 – зазнали травм і були госпіталізовані до Олександрійської міської лікарні.

    Завершуючи тренування, комісія ДСНС на чолі із заступником начальника Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування Миколою Ядченком, зробила детальний аналіз дій учасників навчання, узагальнивши позитивний досвід та недоліки. В цілому, усім учасникам тренування вдалося досягти поставлених навчальних цілей з пошуку та рятування людей у зоні авіаційного лиха.

     

     

    Прес-служба У ДСНС в області