На Кіровоградщині аптеки продають знеболювальні для смертельно хворих за різними цінами

  • 9 бер. 2017 10:56
  • 898
    • Новина На Кіровоградщині аптеки продають знеболювальні для смертельно хворих за різними цінами Ранкове місто. Кропивницький

    У електронній системі публічних закупівель «Прозоро» один постачальник продає морфін двом різним лікарням Кіровоградської області в один день по різній вартості.

    Комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1 м. Кіровограда» уклав договір з ДАК «Ліки України» про закупівлю «Морфіну калцекс» у кількості 7500 ампул на загальну суму 82 400 грн. (ціна за ампулу згідно специфікації - 10, 9998 грн. з ПДВ).

    - Як виявилося, це унікальна ціна для цього постачальника. У даному випадку загальна економія становить 194 251 грн. і 70,2% (очікувана вартість - 276 750 грн.), - визначила аналітик Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» Аліна Логінова внаслідок моніторингу у електронній системі публічних закупівель «Прозоро», додаючи: - ДАК «Ліки України» уклав додаткову угоду з даним медзакладом, якою знижено ціну за ампулу до 10,99. І наразі ЦПМСД уже поставлено першу партію в 1500 ампул, де якісні показники повністю відповідають договору.

    Проте, в результаті моніторингу з’ясувалося, що постачальник ДАК «Ліки України» 1 лютого 2017 року підписав два договори в кіровоградському регіоні (з ЦПМСД №1 і Олександрійський ЦПМСД), де продав «Морфін калцекс» за різними цінами, вигравши відповідні тендери. В другому випадку він взагалі «обійшов» двох учасників з нижчою ціною.

    - У той час, як ЦПМСД №1 купили морфін майже за 11 грн./амп., для іншого медичного закладу купівля даного препарату в цього ж постачальника обійшлася удвічі дорожче, - відзначає аналітик Аліна Логінова.

    Олександрійський центр первинної медико-санітарної допомоги придбав у ДАК «Ліки України» «Морфін калцекс» у кількості 4800 ампул за 21 грн. 20 коп. з ПДВ. Як це вдалося зробити, враховуючи, що інші учасники - ПП «Сітіфарм» та ТОВ «ХФП «Здоров'я народу» (ДАК «Ліки України» - їх дистриб’ютор) пропонували препарат за нижчою ціною, поки що питання відкрите. Наразі аналітики Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» вивчають підстави та правомірність дискваліфікації цих учасників. Але факт залишається фактом: договір з ДАК «Ліки України» вже укладено, проте, даний тендер також проведено із суттєвою економією – 82760 грн., що складає майже 37%.

     

     

    Довідково: Проект «Кіровограду - соціально підзвітну медицину» здійснює Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за підтримки МФ «Відродження». Його мета - забезпечення сталості фінансування заходів зменшення шкоди, а саме - препаратів ЗПТ та програми обміну шприців за рахунок коштів місцевих бюджетів у Кіровоградській області.