Боєць, що захворів на туберкульоз, повернувся з Кропивницького до Херсона

  • 2 лют. 2023 12:38
  • 459
    • Стаття Боєць, що захворів на туберкульоз, повернувся з Кропивницького до Херсона Ранкове місто. Кропивницький
     
    Олег із поля бою потрапив на лікарняне ліжко, отримавши контузію і туберкульоз. Як витримати, коли ти сам?.. Ми поряд…, - сказали в благодійній організації 100 відсотків життя. Кропивницький і взяли чоловіка під соціальний супровід. 
    - Хто б міг подумати, що сусідня країна здатна робити такі підлі вчинки, злочини і мародерства. Я з Херсону. Коли розпочалася війна, я одразу пішов на захист нашої країни. Це був 2014 рік. Коли вже розпочалося повномасштабне вторгнення, я не мав права сидіти і чекати поки ворог прийде у мій дім, - Олег розпочинає свою розповідь. 
    Важкі бої, втрати, нескінченно довгий лютий тягнувся і не закінчувався. Олег потрапив під танковий обстріл, де отримав контузію. У квітні його відправили на лікування. Під час медичного огляду діагностували туберкульоз. Так він потрапив на стаціонарне лікування у лікарню на Лісовій поляні (нині назва ЛДК №2). А також під соціальний супровід проєкту 100 відсотків життя та якісних послуг на Кіровоградщині (втілюється за підтримки Глобального фонду).
    - Це морально важкий період для мене… По-перше, туберкульоз і реакція організму на протитуберкульозні препарати були непростими для організму. Але я дуже хотів одужати, щоб жити і повернутися на війну. По-друге, моя дружина перебувала в окупованому Херсоні. Вона не завжди виходила на зв’язок, я дуже хвилювався за неї, адже не знав, як вона там, - каже чоловік. 
    Олег сам не міг справитися зі своїм станом, особливо вночі не міг заснути. Психолог благодійної організації Ольги Котенко допомогла знайти відповіді на запитання. 
    - Спочатку він намагався триматись і не показувати, як насправді йому болить. Відсутність сну не давала змоги організму відновитись. Багато говорили про його переживання і в ході розмови він знаходив для себе відповіді, які давали йому розуміння, що з ним відбувається і можливість заспокоїтись. Робота з пошуком і відновленням внутрішніх ресурсів, на мій погляд, дала йому можливість відчути “землю під ногами” і рухатись далі. Було важко, адже його рідні знаходились на окупованій території і не мали змоги виїхати. Це був сильний стрес-фактор, який був не підвладний ні йому, ні мені. Тому тут, лишалось тільки одне – говорити, що він не винен, що є речі більші за нього, над якими він не має влади, - розповідає психолог Ольга Котенко.
    Психологічна підтримка показала свій результат. Відновився сон, покращувалося самопочуття. З часом його дружині вдалося вирватися з окупованої території і приїхати у Кропивницький. Її підтримка допомагала Олегу. Лікування туберкульозу давало свою ефективність. Соціальна працівниця Наталя Єгорова морально допомагала чоловіку відновитися, а також щомісяця передавала безплатні сертифікати на харчові продукти. Під час бойових дій чоловік втратив свої документи, тож у БО 100 відсотків життя. Кропивницький допомогли з їх відновленням. 
    - На щастя, Олег мав копії паспорта та ідентифікаційного коду, що значно спростило відновлення документів. Йому було надано допомогу в збиранні інших документів та рекомендовано звернутися до міграційної служби. У результаті через півтора місяця Олег мав паспорт. Це дало йому змогу оформити соціальну допомогу від держави, - коментує юрист Арсен Арутюнян. 
    Наразі Олег пройшов шлях лікування, завершальне обстеження і почув довгоочікуване: лікування туберкульозу завершив успішно. На момент виписки чоловіка з лікарні, наші захисники звільнили Херсон. Тому Олег, не роздумуючи, разом з дружиною поїхали додому. 
    - Я дякую команді благодійної організації, яка  весь час була поряд. Я отримав підтримку. Наразі я пів року маю на відновлення, а потім знову повернуся на фронт. Ми віримо у перемогу, адже для цього наші військові роблять все можливе, - каже Олег. 
    МЕРЕЖА
    • 25006, Україна, м. Кропивницький, вул.Преображенська, 2, офіс 610-613;
    • тел./факс: (0522) 24-69-04;
    • http://lzv.kr.ua
    • e-mail: kovlgv@ukr.net